Samsung Kameraları Hayal Kırıklığı Yaratabilir: Yeni Sızıntılar Var

Galaxy S22 Ultra

Samsung kameraları hayal kırıklığı yaratma ihtimaline sahip. Akıllı telefon sektörünün sızıntıları bu aralar pek memnuniyet yaratmıyor. Özellikle Samsung ile ilgili haberler can sıkıcı olabilir.

Dünyanın en büyük akıllı telefon şirketleri içerisinde yer alan Samsung sürekli olarak yeni modeller piyasaya sunuyor. Bu yeni modellerin hem donanım hem de yazılım açısından üst düzey kalite tercih ettiğini biliyoruz. Ancak yeni gelen bir detay bunun tam aksini doğruluyor.

Normal şartlarda herhangi bir akıllı telefon şirketi yeni cihazlarında üst düzey kaliteye sahip kameralar tercih eder. Ancak Samsung böyle yapmayacak. Şirket ISOCELL HP3 olarak bilinen kamera sensörlerini yeni akıllı telefon modellerinde kullanmayacak. Böylece büyük bir hayal kırıklığı yaratacağını söyleyebiliriz.

Samsung kameraları hayal kırıklığı ile karşı karşıya bırakacak

Akıllı telefon sektörü ile ilgili yapılan sızıntılara baktığımızda Samsung Galaxy S23 ultra için böyle bir sensörün tercih edilmeyeceği görülüyor. Her ne kadar şirket ISOCELL HP3 ile ilgili seri üretim kararını 2022 yılında vermiş olsa bile yine de yeni cihazlarında bu sensörleri tercih etmeyecek.

 Samsung kameraları hayal kırıklığı

Samsung tarafından böyle bir karar alınmasının en önemli nedeni piyasada yer alan amiral gemisi cihazların zaten çok iyi kamera performansı göstermesinden kaynaklanıyor. Şu anda Galaxy S22 ultra kamera performansı üst düzey bir seviyede. Şirket bunun üzerine ekleme yapmak istemiyor.

Samsung sensör kalitesini sınırlı tutacak

Güney Koreli teknoloji devi tarafından alınan bu kararın bir diğer önemli nedeni ise işlemcilerin fazla zorlanmak istenmemesi ile ilgili. Eğer işlemci çok fazla zorlanırsa akıllı telefonun donanımlarında çok büyük sorunlar yaşanabilir. Samsung bu tür problemler ile karşı karşıya kalmak istemiyor. Ayrıca mevcut kamera teknolojisinin yeterli olduğunu düşünüyor. Bu yüzden Samsung kameraları hayal kırıklığı yaratacak.

Her ne kadar kameralar yeni teknolojiye sahip olmasa bile yine de fiyatı biraz yüksek olacak. Özellikle Galaxy S23 ultra modelinin fiyatı muhtemelen cep yakacak. Konuyla ilgili gelişmeler geldikçe aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Samsung Galaxy A23 5G Sızdırıldı: Bu Telefon Yok Satar!

>> Samsung Akıllı Telefon Satışları Beklendiği Gibi Gitmiyor