Samsung Akıllı Telefon Satışları Beklendiği Gibi Gitmiyor

Samsung akıllı telefon fiyatları

Samsung akıllı telefon satışları ile ilgili birçok problem var. Özellikle son dönemlerde bu problemlerin şirketi zor durumda bırakma ihtimali yüksek.

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticileri içerisinde yer alan Samsung geriye doğru gidiyor. Sektör kaynaklarına göre şirket 50 milyon adet akıllı telefonun satışını gerçekleştirmekte zorlanıyor. Bu nedenle henüz dağıtıcıların stoğunda olduğu ifade ediliyor.

Genellikle akıllı telefon üreticileri yıl içerisinde çok yüksek satış rakamlarına ulaşmayı hedefliyor. Apple genellikle hedeflerine hemen hemen ulaşıyor. Ancak Samsung son dönemlerde ciddi bir tökezleme ile karşı karşıya. Şirketin en çok satan modelleri içerisinde yer alan orta segment A serisi bu yüksek tempoya uyum gösteremiyor.

Samsung akıllı telefon satışları tökezlemeye başladı

Konuyla ilgili ortaya çıkan detaylara baktığımızda şirketin 50 milyon cihazının stokta kaldığı görülüyor. Bu uzmanlar tarafından son derece kötü bir senaryo olarak değerlendiriliyor. Güney Koreli teknoloji devi 2022 yılı içerisinde 270 milyon adet akıllı telefon satmak istiyordu.

Samsung akıllı telefon satışları

Genel olarak değerlendirildiğinde stoklarda tutulan 50 milyon adet, hedefin yüzde 18 gibi bir bölümünü gösteriyor. Şirketin şimdiye kadar bu cihazların önemli bir bölümünü satmış olması gerekiyordu. Muhtemelen Samsung beklediği hedefe ulaşamayacak

Samsung akıllı telefon sektöründe gerilemeye başladı

Rakiplerine karşı acımasızlığı ile bilinen Samsung son dönemlerde geri planda kalıyor. Huawei ve Xiaomi ise rekabette neredeyse üstünlüğü sağlamak üzere. Ancak Samsung bir süre daha direnecek gibi görünüyor. Rakiplerinin sürekli olarak yeni hamleler yapması ise onu zor durumda bırakıyor.

Güney Koreli teknoloji devi Ocak ve Şubat aylarında 20’şer milyon adet olan telefon üretiminde düşüşe gitmişti. Sadece bu bile aslında rakiplerinin gerisine düşmeye başladığını gösteriyor. Bu yılki hedefi 334 milyon olarak belirlenen Samsung akıllı telefon satışları beklentileri karşılayamayacak gibi görünüyor. Konu ile ilgili gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Samsung Galaxy M13 5G Kendi Segmentinde Rakip Tanımayacak!

>> Samsung Galaxy Z Flip 4 Rengarenk Olacak: İşte Detaylar!