Snapdragon 8 Gen1+ Tanıtımı Ertelendi: Daha Zaman Var!

Snapdragon 8 Gen1+

Uzun süredir beklenen amiral gemisi yongası Snapdragon 8 Gen1+ işlemcisinin tanıtım tarihi ertelendi. İşte ortaya çıkan tüm detaylar.

Android tarafında en güçlü işlemcinin Qualcomm imzalı Snpadragon 8 Gen1 işlemcisi olduğunu biliyoruz. Öyle ki, geçtiğimiz aylarda AnTuTu tarafından açıklanan ‘Nisan Ayının En Güçlü Telefonları’ listesinde bile 10 modelin tümünde Snapdragon 8 Gen1 işlemcisinin kullanıldığını görmekteyiz. Android tarafında performans konusunda böylesine güçlü bir işlemcinin halefi uzun süredir bekleniyordu. Hatta önümüzdeki haftalarda tanıtılacğaına dair de iddialar mevcuttu. Fakat bazı kaynaklari uzun süredir beklene işlemcinin, piyasaya sürülme tarihinin ertelendiğini iddia etti. Bu yüzden bu işlemciye sahip olması beklenen, yakın zamanda tanıtılacağı ümit edilen modellerin, tanıtım tarihnin erteleneceği de biliniyor. İşte tanıtıldıüı takdirde, piyasadaki en güçlü Android işlemcisi olarak karşımıza çıkacak yonga seti hakkında tüm ayrıntılar.

Snapdragon 8 Gen1+ Tanıtımı Ertelendi: Daha Zaman Var!

Çin’de hali hazırda devam etmekte olan salgın durumundan dolayı Snapdragon 8 Gen1+ işlemcisinin tanıtım tarihinin erteleneceği iddia edildi. Çin sosyal medya platformu Weibo’da paylaşılan bilgilere göre, beklenen işlemci, bu yılın ikinci yarısında tanıtılacak. Çoğu kullanıcı yeni işlemcinin bu yıl geleceğini iddia ediyordu. Fakat son yıllarda yaşanan çip krizi ve salgın, geçtiğimiz yıllarda piyasaya sürülen işlemcileri etkilediği gibi Snapdragon 8 Gen1 işlemcisini de etkileyecek.

Snapdragon 8 Gen1+

İddialara göre söz konusu işlemciye sahip olan ilk cihazlar Çin’de piyasaya sürülecek. Fakat daha sonrasında Global pazarda da çıkması bekleniyor. Bazı kaynaklar yeni işlemci kullanacak ilk modelin OnePlus 10 Ultra olacağını iddia ediyor. Fakat OnePlus ülkemizde her ne kadar resmi olarak hizmet verse de, amiral gemisi serisi modellerini ülkemize getirmiyor. Bu yüzden yeni işlemciye sahip olacak modelin Türkiye’ye geleceği kesin değil.

4nm üretim sürecinden geçecek olan modelin, serinin önceki işlemcisine göre daha verimli olması bekleniyor. Çünkü transistörler arası mesafe, piyasadaki diğer işlemcilere göre daha düşük. Bu yüzden hem daha az güç harcayacak hem de performansı diğer işlemcilere göre daha yüksek olacak. Önümzüdeki günlerde Snapdragon 8 Gen1+ işlemcisinin tanıtılacağı tarihe ilişkin yeni ayrıntılar ortaya çıkacaktır.

İlgili Haberler

>> Akıllı Telefonunuzun Güncelleme Ömrü Bakın Ne Kadar Olacak?

>> Samsung Galaxy Buds2 Beklenen Renk Seçeneği İle Geldi!