Redmi Note 11T Pro Plus Tanıtıldı: Bu Fiyata Bu Özellik!

Note 11T Pro Plus

Redmi Note 11 Pro Plus’ın devamı olarak Redmi Note 11T Pro Plus, Xiaomi tarafından duyuruldu. İşte yeni model hakkında tüm detaylar.

Xiaomi’nin orta segmentte karşımıza çıkan akıllı telefon modellerini bilgi gördüğünü biliyoruz. Özellikle Redmi Note serisi, bu segmentte en çok tercih edilen akıllı telefon serisi olarak karşımıza çıkıyor. Geçtiğimiz yıl Redmi Note 11 Pro Plus orta segmentin üst basamaklarına hitap eden bir akıllı telefon olarak karşımıza çıkmıştı. Sonunda Redmi Note 11T Pro Plus da duyuruldu. Fakat şimdilik Çin’e özel olduğunu, önümüzdeki aylarda ise Türkiye’ye geleceğine dair söylentilerin olduğunu da belirtelim. İşte güçlü işlemcisi ve kamera tarafında rakipsiz özellikleriyle ortaya çıkan yeni model hakkında tüm ayrıntılar.

Redmi Note 11T Pro Plus Tanıtıldı: Bu Fiyata Bu Özellik!

Cihazın ilk olarak tasarım detaylarını incelediğimizde, Xiaomi 12 serisine benzer bir tasarım anlayışının hakim olduğunu görmekteyiz. Arka panelde üçlü kamera kurulumu bulunurken bu kameraların optik imaj sabitleyici özelliğine sahip olmadığını da belirtelim. Fakat 4K 30 kare video çekme desteği bulunuyor. Söz konusu modelin ana kamerası 64 MP ikinci kamerası 8 MP geniş açı, üçüncü kamerası ise 2 MP makro olarak sıralanmış durumda. Ön kamerası ise 16 MP çözünürlüğünde.

Note 11T Pro Plus

İşlemci tarafına baktığımızda MediaTek tarafından geliştirilen Dimensity 8100 yonga setini görmekteyiz. Ekran tarafında 144 Hz tazeleme oranı bulunuyor. Genellikle benzer fiyat segmentine sahip modeller 120 Hz tazeleme oranına sahip bir ekran ile gelirken, söz konusu modelin 144 Hz bir ekran ile gelmiş olması önemli bir avantaj. Pil tarafında 4.400 mAh’lik bir kapasite ile bizleri karşılayan model, bu pili desteklemek için ise 120W hızlı şarj ile geliyor. İlk olarak Çin’de piyasaya sürülen modelin 8 GB RAM ve 128 GB dahili depolamaya sahip versiyonu ortalama olarak 316 dolarlık bir fiyata sahip. Redmi Note 11T Pro Plus modelinin Türkiye’ye geleceğine dair beklentiler mevcut. Önümüzdeki günlerde yeni model hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Huawei ve Leica Ortaklığı Devam Edecek mi? Açıklama Geldi!

>> Microsoft ‘tan Heyecanlandıran Katlanabilir Ekranlı Telefon Projesi!