Samsung Uygun Fiyatlı Telefonlara Ağırlık Verecek: Rekabet Kızışıyor

Samsung Galaxy A13

Samsung uygun fiyatlı telefonlara ağırlık verme kararı aldı. Şirketin özellikle alt segmentte büyük bir rekabet içine girmesi bekleniyor. Hadi gelin konuyla ilgili tüm ayrıntılara birlikte göz atalım.

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticileri içerisinde yer alan Samsung ne yazık ki kötü günler geçiriyor. Şirket iki farklı bölümü başka markalara kaptırdı. Üst segmente Apple ile yarışmakta zorlanan Samsung biraz daha geri planda kaldı. Alt segmente ise Çinli devlere karşı yenilgi yaşıyor.

Uygun fiyatlı cihazlara baktığımızda Xiaomi biraz daha ön planda. Son derece ucuz akıllı telefonları Avrupa ve Asya pazarında satışa sunmaya devam eden şirketin bilançosu oldukça iyi. Her geçen yıl satış rakamlarını büyük oranda artıyor. Böylece rakiplerini geride bırakmayı başarıyor. Samsung ise bu alanda rekabeti kızıştırmaya niyetli.

Samsung uygun fiyatlı telefonlara yöneliyor

Ortaya çıkan son detaylara göre Oppo, Vivo ve Xiaomi gibi rakiplerle mücadele etmek için Samsung çok daha ucuz akıllı telefonlar üretecek. Ayrıca tasarım konusunda daha farklı adımlar atarak yine maliyet konusunda biraz daha düşüş yaratmak istiyor.

Samsung uygun fiyatlı telefonlara

Samsung bu aralar yeni bir strateji daha deniyor. Yeterli sermaye ve donanıma sahip olmasına rağmen akıllı telefon sektöründe güç elde edemeyen şirketler için bir çözüm üretti. Bu şirketler Samsung ismi altında üretim yapacak. Böylece şirket daha az maliyet ile daha fazla ürün piyasaya sunacak.

Samsung hedefi çok yükseltti

Samsun tarafından 2020 yılında 52 çeşit akıllı telefon üretileceği açıklanmıştı. Sektörde isim yapamayan şirketlerin akıllı telefonlarını kendi adı altında satışa sunacak olan Samsung böylece başarı elde edebilir. En azından bir yıl içerisinde 52 çeşit ürün piyasaya sunulabilir.

Samsung için hem Apple hem de Xiaomi ile rekabet etmek kesinlikle kolay değil. Şirketin önümüzdeki yıllarda daha farklı strateji geliştireceği tahmin ediliyor. Konu ile ilgili gelişmeler geldikçe aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Fiyat Performans Odaklı En İyi Samsung Telefonlar

>> Samsung Galaxy S21 Ultra Samsung Sitesinden Kaldırıldı: İşte Sebebi!