Instagram Takipçi Gizliliği Sağlayacak: Yepyeni Bir Özellik Geliyor

Instagram yeni harita özelliği

Instagram takipçi gizliliği sağlamak istiyor. Ortaya çıkan bazı detaylara göre uygulamada yeni özellikler yer alacak. Bu özelliklerin gizlilik seviyesini önemli ölçüde artırması bekleniyor.

Sosyal medya platformları içerisinde Instagram çok farklı bir yere sahip. Çeşitli video ve fotoğrafların paylaşıldığı bu uygulama büyük bir rağbet görmeyi başarıyor. Ancak gizlilik bakımından ne yazık ki yeteri kadar destek sunmuyor. Meta işte tam olarak bu noktaya müdahale etmek istiyor.

Normal şartlarda Instagram hesaplarının profil sayfalarında takipçiler görülebiliyor. Hem sizin kimleri takip ettiğiniz hem de kimlerin sizi takip ettiği açık bir şekilde ortada. Bunu gizleme gibi bir şansınız yok. Fakat Instagram bu konuda yeni bir özellik getiriyor. Bundan sonra takipçiler rahatlıkla görülemeyecek.

Instagram takipçi gizliliği için çalışıyor

Yeni gelecek olan özellik ile birlikte gizliliğin bir nebze daha artırılması bekleniyor. Eski ismi Facebook olan şimdi ise Meta olarak ismini değiştiren şirket gizlilik konusunda çok fazla eleştiri alıyordu. Bu yeni özellik ile birlikte gizliliği az bile olsa artırmış oldu.

Instagram takipçi gizliliği

Konuyla ilgili yapılan paylaşımlara bakıldığında başka önemli bir detay daha yer alıyor. Bu yeni özelliğin sadece doğrulanmış hesaplar tarafından kullanılabilecek olması tepki toplayabilir. Doğrulanmış bir hesabın takipçi bölümüne girildiğinde karşınıza not çıkacak. Bu notta hesabın takip ettiği tüm kullanıcıların sadece hesap sahibi tarafından görüntülenebileceği söylenecek.

Yeni özellik soru işareti yarattı

Instagram tarafından yakında sunulması beklenen bu özellik kafa karışıklığı yarattı. Birçok kişi takipçi gizliliği ile ilgili getirilmek istenen bu yeni özelliğin tüm kullanıcılara yayılıp yayılmayacağını merak ediyor. Bazı kullanıcılar gizlilik konusunda şirketin çok daha fazla çalışması gerektiğini düşünüyor.

Instagram her ne kadar daha fazla tasarım açısından yeni özellikler getirse bile yine de gizliliğe önem vermeye çalışıyor. İşin aslına bakacak olursak kendisini böyle göstermeye gayret ediyor. Peki sizce Instagram gerçekten de gizliliğe önem veriyor mu? Konuyla ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Meta Instagram ve WhatsApp Platformlarını Kaybedebilir: Şirket Mahkemelik Oldu

>> Instagram Dikey Kaydırma Özelliği Test Ediliyor: TikTok Gibi Olacak (Video)