Samsung Yeni Kamera Özelliği Sunacak: Bomba Gibi Uygulama Geliyor

Samsung yeni kamera özelliği

Dünyanın en büyük akıllı telefon devleri içerisinde yer alan Samsung yeni kamera özelliği ile kullanıcıları selamlayacak. Bu özelliğin oldukça net görüntüler sağlaması bekleniyor. İşte konuyla alakalı merak edilen tüm detaylar.

.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung her geçen yıl yeni cihazlar ile kullanıcılarını selamlıyor. Şirket özellikle kameralara büyük bir önem gösteriyor. Hem yazılım hem de donanım bakımından cihazlarında çeşitli değişiklikler yapmayı seven Samsung markası bu defa kamera alanında devrim gibi bir uygulama başlatıyor.

Bu uygulama ile birlikte akıllı telefonlarda yer alan kameraların tamamı kullanılabilecek. İlk etapta Samsung Galaxy 21 Ultra kullanıcıları için genel uygulama telefonda yer alan 4 kameranın birden kullanılmasını sağlıyor. Yani uygulama telefoto kamerayı bile destekler boyutta olacak.

Samsung yeni kamera özelliği tatmin edecek

Bu yeni kamera uygulamasının ismi Expert RAW olacak. Yeni kameranın şimdilik beta sürüm olarak kullanıcılara sunulması bekleniyor. İlerleyen dönemlerde kullanıcı deneyimleri ile birlikte yeni değerlendirmeler ve güncellemeler yapılacak.

Samsung yeni kamera özelliği

Bu uygulama şimdilik Güney Kore Galaxy Store üzerinden alınabilecek. Aplikasyon marketlerine ise ne zaman tam olarak geleceği bilinmiyor. Uygulamayı APK olarak indirip beta sürümünü deneyimlemek isteyenler özgür olacak. Şimdilik Android 12 ve S21 Ultra destekli olan bu uygulama birçok farklı özellik sunabiliyor.

Yeni kamera uygulaması ilginç özellikler sunuyor

Bu uygulama 108 MP ana kamera ve 12 MP ultra geniş kamera kullanılabilen bir moda sahip. Ayrıca deklanşör hızı, netleştirme ve ISO gibi birçok ayarı manuel olarak yapabiliyorsunuz. Tıpkı fotoğraf makinelerinde olduğu gibi. Bu uygulamanın gerçek bir fotoğraf makinesi deneyimi sunacağını söyleyebiliriz.

JPEG ve 16 bit Linear DNG RAW formatlarında fotoğraf çekebilen bu uygulama birçok Photoshop uygulaması ile son derece uyumlu. Uygulama yavaş yavaş dünyanın tamamına yaygınlaşacak. Peki siz bu yeni kamera uygulaması hakkında ne düşünüyorsunuz? Samsung tarafından geliştirilen yeni kamera uygulaması ile ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Samsung Yeni Fabrikası Üretimi Yeniden Ateşleyecek: Çip Krizi Bitebilir

>> Samsung Galaxy S22 Ultra daha önce görmediğimiz bir kamera yapısı ile karşımıza çıkacak!


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here