Samsung Yeni Katlanabilir Ekranlarının Tanıtımını Yaptı: Devrim Diye Buna Denir

Samsung yeni katlanabilir

Samsung yeni katlanabilir ekranlarla geliyor. Şirketin özellikle bu yıl OLED teknolojilerini ön plana çıkarması bekleniyor. Hadi gelin merak edilen detaylara birlikte bakalım.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung sürekli olarak yenilik yapmaya devam ediyor. Kaydırılabilir ve çift katlanabilir ekranlar ile birlikte yeni nesil OLED teknolojileri duyuruldu. Sergilenen ekranlara baktığımızda adeta kitap gibi katlanma özelliklerine sahip olduklarını görüyoruz. OLED dizüstü bilgisayarlarda da kullanılabilir.

Genellikle katlanabilir ekranlar denilince akıllara akıllı telefonlar geliyor. Fakat Samsung bunu biraz daha ileriye taşımak istiyor. Şirket bilgisayar modellerinde de yine benzer bir özellik kullanacak. Bu ekranlar önümüzdeki yıllarda çok daha popüler hale gelebilir. Aklınıza gelebilecek bütün elektronik cihazlarda bu ekranların kullanılma ihtimali son derece yüksek.

Samsung yeni katlanabilir OLED teknolojisi

Samsung tarafından tanıtılan bu cihazlara baktığımızda kitap gibi katlanma özelliği gösterdiklerini görüyoruz. Güney Koreli teknoloji devi Flex G OLED olarak isimlendirdiği prototipleri bu fuar kapsamında sergiledi. Özellikle esnekliği ile ön plana çıkacağını görüyoruz.

Samsung yeni katlanabilir

Bu ekranlar ilk kez içe doğru katlanabilme yeteneği ile ön plana çıkıyor. Fakat şimdilik daha çok mobil cihaz deneyimi sunacak. Yani bilgisayar ve televizyonlar için böyle bir ekranın gelmesi olası değil. 6,7 inç boyutundaki kaydırılabilir yapıdaki diğer OLED ekranlar ise yine ön plana çıkmayı başardı.

Dizüstü bilgisayarlar Samsung tarafından unutulmadı

Samsung dizüstü bilgisayar modellerinde de yine benzer bir OLED ekran teknolojisi sunacak. Şirket dünyanın ilk 240 Hz OLED ekran teknolojisinin duyurmayı başardı. Böylece bilgisayar modellerinde de yine benzer bir girişimin kaydedileceği görülüyor.

Samsung bu konuda yalnız değil. LG yine benzer şekilde OLED ekran teknolojilerine büyük bir yatırım yapıyor. Bu ikilinin önümüzdeki yıllarda çok sert bir rekabete gireceği kesin diyebiliriz. Peki siz OLED ekran teknolojisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Konuyla ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Pikachu, Bu Kez Telefonlarınızı Kablosuz Şarj Ediyor!

>> Samsung Galaxy Z Fold 4 Render Görselleri Ortaya Çıktı!