Bütçe dostu Moto G30, 90 Hz ekranı ile rakiplerini eleyecek!

Moto G30

Motorola’nın giriş seviyesi telefonu Moto G30, ortaya çıkan özellikleri ile kendini sevdirmeyi başardı. 90 Hz tazeleme oranı ve daha fazlasını sunan modelin işte özellikleri.

Motorola, her bütçeye akıllı telefon üretmeye devam ediyor. Motorola, geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü Moto Edge Plus amiral gemisi modeli ile ilgi odağı haline gelmişti. Aynı zamanda giriş ve orta segmente ait telefonlarda da başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Moto G30 modeli ise, giriş orta seviye arasında bir model olarak karşımıza çıkıyor. Uygun fiyatlı model olduğu halde, 90 Hz tazeleme oranına sahip ekran ve çok daha fazlasını sunan model, benzer bütçeye sahip telefonlara taş çıkartacak nitelikte. İşte Moto G30’un fiyatı ve özellikleri.

Motorola, uygun fiyatlı iki farklı modelini duyurdu. Söz konusu modeller Avrupa’da da satışa sunulacak. Türkiye’ye geleceği hakkında henüz resmi bir açıklama bulunmuyor. Fakat ülkemizde satışa sunulacağı düşünülüyor. Moto G30 ve Moto G10 ismi ile duyurulan modellerin genel olarak 200 euro seviyesinden daha uyguna satılacağını belirtelim.

Motorola Moto G30 ve G10 modelleri neler sunuyor

İlk modelimiz Moto G30’u incelediğimizde, en çok dikkat çeken özellik 90 Hz yenileme hızı oluyor. Giriş orta seviye arası bir model olarak nitelendirebileceğimiz cihazın, 90 Hz yenileme hızı sağlaması rakiplerine karşı büyük bir avantaj diyebiliriz. Söz konusu özellik, cihazın tercih edilmesinde önemli bir rol oynayacaktır.

Moto G30

Ön tarafında damla çentikli bir tasarım, arka tarafta ise dörtlü kamera kurulumu bulunuyor. Bu kameralar; 64 MP ana kamera, 2 MP makro kamera, 2 MP derinlik lensi ve 8 MP ultra geniş açılı kamera olarak sıralanıyor.

Moto G30

Moto G30, 6,5 inçlik 720p çözünürlüğünde bir ekran ile karşımıza çıkıyor. 6 GB RAM’den destek alan model, Snapdragon 662 yonga seti ile geliyor. 128 GB dahili depolama ile kutudan çıktığını ve mikroSD kart desteği ile arttırılabilir hafızası olduğunu da belirtelim. Aynı zamanda cihazın Android 11 ile kutudan çıkacağı da biliniyor.

Moto G30 modeli, 179 Euro fiyat etiketine sahip olacak. Türkiye’de satıldığı takdirde, giriş orta seviye cihazlar arasında en çok tercih edilen modeller arasında yer alabilir.

moto g10

İkinci modelimiz Moto G10 ise, daha çok giriş seviyesine ait bir model olarak karşımıza çıkıyor. Snapdragon 460 işlemcisine sahip olan model 4 GB RAM’e sahip olacak. Cihazın 5.000 mAh batarya kapasitesine sahip, 10W hızlı şarj destekli versiyonu mevcut. Aynı zamanda 15W şarj destekli 6.000 mAh pil kapasiteli versiyonu da bulunuyor. Fakat son belirttiğimiz modelin yalnızca Hindistan’da satılacağını belirtelim.

Moto G10 modeli ise Moto G30 modelinin aksine 60 Hz tazeleme oranına sahip ekran ile geliyor. Haliyle daha uygun bir fiyattan satışa sunulacak. Açıklanan bilgilere göre G10 modeli, 149 Euro fiyat etiketine sahip olacak.

İlgili Haberler

>> Uygun fiyatlı Moto E7 Power, GeekBench’te görüldü

>> Motorola Edge S, sızdırılan reklam afişi ile görüldü!