Snapchat Reklam Üzerinden Kazanç Sağlayacak: Yüksek Gelir İmkanı

Snapchat paylaşılan hikayeler özelliği

Snapchat reklam üzerinden kazanç sistemi kuruyor. Böylece diğer birçok sosyal medya platformu ile benzer bir özellik elde edecek.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformları içerisinde yer alan Snapchat önemli bir yeniliğe daha imza atıyor. ABD’li içerik üreticilerinin hikayelerinin ortasında bazı reklamların yer alması deneniyor. Önümüzdeki aylarda daha fazla kullanıcı bu özelliği test edebilecek.

Sosyal medya siteleri üzerinden reklamlar ile para kazanmak büyük bir moda haline geldi. Bazıları bunun üzerinden çok ciddi servet elde edebiliyor. Snapchat işte tam olarak buna doğru evriliyor. Arkadaşlarınızın hikayeleri arasında ve keşfet bölümünde zaten reklamlar gösteriliyordu. Şimdi ise bu reklamlardan içerik üreticileri de pay alacak.

Snapchat reklam üzerinden kazanç sunacak

Ortaya çıkan son detaylara göre hikaye özelliği üzerinden TikTok gibi para kazanmak mümkün olacak. 2022 yılının Mart ayında denenmeye başlanan bu yeni özellik çok kısa bir süre içerisinde uygulamaya geçiriliyor. Şimdilik test aşamasında olsa bile kullanıcıların buna sıcak bakmayacağı tahmin ediliyor.

Snapchat reklam üzerinden kazanç

Yaşanan gelişmeler elbette sadece bunlardan ibaret değil. Aynı zamanda Snapchat platformunun TikTok eşdeğeri olan Spotlight kullanılacak. Bu özelliğe odaklandığını söyleyen platform yetkilileri 2022 yılının sonuna kadar 1 milyon dolar civarında ödeme yapacaklarını belirtti.

En iyi Spotlight videolarına büyük ödemeler yapılıyor

Sosyal medya devi her ne kadar kullanıcılara 1 milyon dolar ödeme yapacağını söylese bile işin başka bir boyutu daha var. Bu uygulama üzerinden içerikler üreten birçok kişiye aylık milyonlarca dolar ödeme zaten yapılıyor. Fakat bu ödemeler daha çok yüksek izlenme sayısına sahip olan kişiler için gerçekleştiriliyor.

Önümüzdeki aylarda sosyal medya devlerinin daha fazla ödeme yaptığını görebiliriz. TikTok, YouTube ve Twitter gibi birçok platform ödeme miktarını giderek artırıyor. Böylece hem içerik üreticiler daha fazla motive oluyor hem de izleyiciler daha çok içerik görebiliyor. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Dolandırıcıların Hedefi Sosyal Medya Oldu: Büyük Dolandırıcılık Vakaları Yaşanıyor

>> Bu Ülkedekiler Sosyal Medya Kullanmayı Bırakıyor! İşte Ülke ve Sebepler!