Snapchat Ücretli Sisteme Geçiyor: Yeni Özellikler Geliyor

Yapay zeka ChatGPT

Snapchat ücretli sisteme geçmek için gerekli hazırlıklarını tamamlamak üzere. Sosyal medya devi yeni bir premium sistem getirmekte kararlı.

Sosyal medya platformları içerisinde Snapchat farklı bir yere sahip. Her ne kadar TikTok ve Instagram ile rekabet edemese bile yine de çok geniş bir kullanıcı ağına sahip. Kullanıcılara çeşitli avantajlar ve özellikler sunan bu platform her geçen gün daha fazla tanınır hale geliyor.

Snapchat ücretli abonelik sistemi ise çok daha fazla geniş kullanım sağlayacak. Snapchat plus olarak bilinen bu yeni sistem kullanıcılara fazlaca avantaj ve özellik sunuyor. Bu avantaj ve özellikler önceden premium kullanıcılara dağıtılacak.

Snapchat ücretli sisteme yelken açtı

Bu platform için ayda 3,99 dolar ödeme yapılacak. Elbette istemeyenler premium sisteme geçmeyecek. Snapchat plus kullanıcıları aylık olarak 3,99 dolar ödemeleri halinde yeni özelliklere sahip olacak. Bu özelliklerden ilki uygulama simgesinin değiştirilmesi olacak.

Snapchat ücretli sisteme

Ayrıca hikayenizi inceleyen kullanıcıları görmek ve istediklerinizi en iyi arkadaş olarak sabitlemek mümkün olacak. Tüm bu özellikler premium kullanıcılara açılıyor. Fiyatının çok yüksek olmaması uygulamayı ön plana çıkaracak. Henüz Türkiye’de bulunmayan bu yeni özellik bazı ülkelerde deneme aşamasında.

Yeni Premium sistem büyük kullanıcı kitlesine ulaşabilir

Bu yeni premium sisteminin büyük bir kullanıcı kitlesine ulaşma ihtimali yüksek. Resmi duyuruya göre Birleşik Krallık, Kanada, Yeni Zelanda, Avustralya, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi ülkelerde bu özellikler kullanılabilir hale geliyor. Snapchat ücretli sisteme sadece bu ülkelerden erişim sağlanabilecek.

Bugünlerde neredeyse tüm sosyal medya uygulamalarının premium versiyonlara geçiş yaptığını görüyoruz. Telegram bile Premium abonelik özelliği getirdi. Önümüzdeki aylarda daha fazla uygulamanın premium sisteme geçtiğini görebiliriz. Ayrıca fiyatlar çok daha kabul edilebilir seviyelere çekilecektir. Peki sizce sosyal medya platformları bu tür premium abonelikler getirmeli mi? Konu ile ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Snapchat ‘teki Ağlayan Yüz Filtresi İçin Amber Heard’ten mi Esinlenildi?

>> Snapchat Paylaşılan Hikayeler Özelliği Büyük Etkileşim Sağlayacak