Sonunda PS5 Renkli Kapaklar İle Geliyor!

PS5 Renkli Kapaklar

Uzun süredir beklenen PS5 renkli kapaklar resmi olarak paylaşıldı. İşte ülkemizde de satışa sunulacak olan yeni PS5 kapakları.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz yıl Kasım ayında Sony, Playstation 5 konsolu piyasaya sürmüştü. İlk olarak piyasaya sürüldüğünde Playstation 5 konsoluna özel oyunlar karşımıza çıkmamıştır. Fakat Sony, özel olarak geliştirdiği DualSense ile yakında tanıtılacak oyunların PlayStation 5‘e özel olarak piyasaya sürüleceği müjdesini vermişti. Aylar sonra PlayStation 5’e özel oyunlar çıktı. Fakat beklendiği kadar fazla değildi.

Geçtiğimiz aylara kıyasla artık PS5 modellerine ulaşmanın biraz da olsa daha kolay olduğunu söyleyebiliriz. Hal böyle olunca söz konusu konsolun tasarımı değiştirecek parçalar da ilgi görmeye başladı. Sonunda Sony, resmi olarak PS5 renkli kapakları duyurdu. 

Sonunda PS5 Renkli Kapaklar İle Geliyor!

Bildiğiniz üzere yıllardır, Dünya’da çip krizi bulunuyor. Hem salgın dönemi hem de çip krizi beraberinde sorunları da getirdi. Bu yüzden Sony’nin PS5 konsolu konusunda birçok sıkıntı yaşadığını belirtelim. Hedeflediği üretim sayısına ulaşamayan Sony, talep konusunda patlama yaşadı. Çip krizinin ortasında böylesine bir talep ile karşılayan Sony, elinden geleni ardında koymadı. Hem PS5 üretimin de, hem de görünümünü değiştirecek parçaları ile üretime devam eden Sony, renkli PS5 kapaklarını kullanıcıların karşısına çıkardı. Twitter üzerinden yapılan paylaşımı incelediğimizde, PS5 modelinin farklı renk görünümlerine sahip olacağını görmekteyiz.

Tabii ki bu renkler, yalnızca kapak olarak mı satışa sunulacak, yoksa rengi tamamen değişik bir PS5 konsolu olarak mı satış sunulacak henüz belli değil. Önümüzdeki haftalarda Sony’nin, renkli kapak konusunda alacağı adım hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Ayrıca bu renklerin Nova Pink, Galactic Purple ve Starlight Blue olarak çıkacağını da belirtelim. ABD, İngiltere, Almanya, Belçika, Hollanda, Lüksemburg ve Fransa için ön sipariş verilebilir hale gelen kapaklar, 17 Haziran tarihinde tüm kullanıcılar için satın alınabilir hale gelecek. Önümüzdeki günlerde daha fazla ayrıntı ortaya çıkacaktır. Takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Mastercard Yeni Ödeme Sistemini Açıkladı: Gülümseyin Paranız Gidiyor

>> FBI Kuzey Koreli Hackerlar Konusunda Uyardı: Çok Tehlikeliler