Huawei Mate Xs 2 Fiyatı Belli Oldu: Yakında Türkiye’de!

Huawei Mate Xs 2

Huawei Mate Xs 2 küresel pazarda tanıtıldı. İşte ülkemize de gelmesi beklenen katlanır model hakkında tüm ayrıntılar.

Son zamanlarda katlanabilir modellere olan ilgi bir hayli artmakta. Yalnızca katlanabilir değil, uzayabilir, sarılabilir, bükülebilir vb. her türlü farklı tasarımlara insanlar ilgi duymaya başladı. Bazıları bu durumu, insanların artık hep aynı tasarıma sahip telefonları görmekten sıkıldığı için olarak yorumlasa da, bazıları ise büyüyen telefon ekranlarına bir çözüm için böyle bir teknoloji ihtiyacı olduğunu iddia ediyorlar. Özellikle büyük ekran hazzını yaşamak isteyen fakat daha küçük bir tasarım arayanlar için bu tarz tasarımlar tercih ediliyor.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz yıllarda Huawei Mate Xs modelini piyasaya sürmüştü. Dışa katlı bir yapıya sahip olan modelin tasarım olarak ilgi odağı haline geldiğini söyleyebiliriz. Fakat fiyat tarafında beklenenin çok üstünde satışa sunulmuştu. Şuanda Huawei’nin resmi sitesine baktığımızda, söz konusu modelin 30.000 TL den satışa sunulduğunu söyleyebiliriz. Rakibi Galaxy Z Fold 3 ise, ortalama 25 bin TL’den satışa sunuluyor. Bu yüzden piyasada daha uygun fiyatlı katlanır telefonlar üretmek için çalışmalara başlandı. İddialara göre Huawei Mate Xs 2 modeli küresel pazarda tanıtıldı. İşte sundukları.

Huawei Mate Xs 2 Fiyatı Belli Oldu: Yakında Türkiye’de!

Huawei Mate Xs 2

1999 Euroluk bir fiyat etiketine satılan model, Haziran ayında Avrupa pazarına ulaşacak. Nisan ayınca Çin’de piyasaya sürülen model, beyaz, siyah ve mor renklere de sahip. Piyasadaki diğer katlanır akıllı telefonlar ile kıyasladığımızda, dışa katlanır bir yapıya sahip olduğunu belirtelim. Bu yüzden benzer tasarıma sahip farklı bir markanın herhangi bir modeli bulunmuyor. Cihazın ilgi görmesindeki en temel sebep ise, benzersiz bir yapıya sahip olması.

Snapdragon 888 4G yonga seti tarafından desteklenen model 8GB RAM ve 512GB depolama alanına sahip. Arka kamera kurulumunda 13 MP ultra geniş açılı kamera, 3x optik zoomlu 8 MP telefoto kamera ile birleştirilen 50 MP ana kamera bulunuyor. EMUI 12 arayüzü ile gelen Huawei Mate Xs 2 modeli, pil tarafında 4.600 mAh ile geliyor. Aynı zamanda 66W hızlı şarjı destekliyor.

İlgili Haberler

>> Mastercard Yeni Ödeme Sistemini Açıkladı: Gülümseyin Paranız Gidiyor

>> FBI Kuzey Koreli Hackerlar Konusunda Uyardı: Çok Tehlikeliler