Twitter Güvenilir Arkadaşlar Özelliği Geliyor: Instagram’dan Kopyala Yapıştır

Twitter kuralları değişmeye

Henüz deneme aşamasında olan Twitter güvenilir arkadaşlar özelliği yakında kullanıcılarla buluşacak. Hadi gelin hem bu özelliğin detaylarına hem de nereden esinlendiğine birlikte bakalım.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformları içerisinde yer alan Twitter bazı yenilikler denemeyi çok seviyor. Böylece sıkıcı bir platform olmak yerine daha eğlenceli bir görüntü kazanıyor. Geçtiğimiz haftalarda hikayeler özelliğini alan şirket bu sefer başka bir özelliği kullanıcılarla buluşturdu. Bu özellik sayesinde sadece yakın olarak gördüğünüz kişiler durumunuza bakabilir.

Güvenilir arkadaşlar modu ile birlikte Twitter kullanıcılarına önemli bir seçenek sunulmuş oluyor. İsteyenler tweetlerini daha kısıtlı bir kesim ile paylaşacak. Bazı kullanıcılar kendi tweetlerini herkesin görmesini istemiyor. Sosyal medya devi özellikle bu kullanıcılar için önemli bir özellik sunmuş oluyor.

Twitter güvenilir arkadaşlar özelliği Instagram ile çok benzer

Her geçen gün kullanıcı sayısını artırmayı başaran Twitter yeni bazı özelliklere ihtiyaç duyuyor. Bu özellikler bazen başka uygulamalar ile neredeyse aynı oluyor. Instagram platformunda kullanılan yakın arkadaşlar özelliği burada da tercih edildi. Instagram kullanıcıları yakın arkadaşlar özelliği konusunda memnun.

Twitter güvenilir arkadaşlar özelliği

Bugüne kadar daha stabil bir politika izleyen Twitter değişikliklere önem göstermeye başladı. Bu değişiklikler sayesinde platform çok daha renkli bir hale geliyor. Ayrıca Instagram gibi platformlarla olan rekabette geri planda kalmak istemiyor. Bu nedenle her seferinde özelliklerini geliştirerek kullanıcıların karşısına çıkıyor.

Twitter yeni özelliği hızlıca kullanıcılara sunacak

Sosyal medya devi genellikle deneme aşamasında olan özellikleri çok fazla bekletiyor. Güvenilir arkadaşlar özelliği şu an için sadece sınırlı sayıdaki kullanıcıya gönderiliyor. Tüm Twitter kullanıcılarına iletilmesi için kararlı hale gelmesi gerekiyor. Böylece sistemde yaşanan sorunlar nedeniyle uygulama zor durumda kalmayacak.

Twitter kısa bir süre içerisinde tüm kullanıcılara bu özelliği sunacak. Ayrıca bu özelliğin sadece mobil platform için geçerli olup olmayacağı ise kesin değil. Peki sizce Twitter bu yeni özellik ile birlikte kullanıcılarını memnun edebilecek mi? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Twitter Süper Takip ve Biletli Spaces Toplantıları Denenmeye Başlıyor

>> I Am Zlatan Fragmanı Yayınlandı: Ibrahimovic’in Hayatı Film Oluyor (Video)