Sosyal Medyada Kilo Verme Reklamları Engelleniyor: İlk Taşı Pinterest Attı

Sosyal medyada kilo verme reklamları

Sosyal medyada kilo verme reklamları ile ilgili ilk yasaklamalar gelmeye başladı. Pinterest bu konuda öncü oldu. İşte konuyla alakalı merak edilen tüm detaylar.

Kilo verme reklamlarını birçok yerde görebilirsiniz. Bazen sosyal medya sitelerinde kimi zaman da Google reklamlarında görmeniz mümkün. Bu tür reklamlar genellikle pek doğru olmuyor. Mesela bir ay içerisinde 60 kilo birden verebileceğinizi söyleyen reklamlar bile bulunuyor. Bu durum halk sağlığını tehlikeye atıyor.

Pinterest mevcut problemin farkına vardığı için önlem almaya başladı. Sağlıksız kilo vermeyi engellemek isteyen platform hızlıca kilo verdirdiğini söyleyen ürünler için yasaklama getirdi. Böylece sosyal medya platformlarında bu tür reklamların yer almaması için önemli bir kampanya başlamış oldu.

Sosyal medyada kilo verme reklamları büyük tepki topluyor

ABD tarafından bu tür konularda bazı raporlar yayınlanıyor. Bireylerin zayıflama ile ilgili yaşadığı sağlık sorunları raporlarda yer buluyor. ABD Ulusal Yeme Bozuklukları Derneği tarafından yayınlanan raporlara bakılırsa düzensiz beslenme alışkanlığı olan insan sayısı çok arttı. Bu kadar ciddi bir artışın yaşanması hiç sağlıklı değil.

Sosyal medyada kilo verme reklamları

Bireylerin kilo vermesi elbette bir problem değil. Fakat hızlı bir şekilde yaşanan kilo verme işlemi hem fiziksel hem de ruhsal çöküntüye neden olabilir. Ayrıca beyin işlevinde bile hasar meydana gelme ihtimali var. Bu kadar fazla sağlık sorunu yaşatabilecek ilaçlar Pinterest tarafından zararlı görünüyor.

Pinterest strateji değişikliğine gidiyor

Dünyanın en büyük sosyal medya platformları sağlık konularında hassas davranmaya çalışıyor. Pinterest uygulaması ilk taşı atan oldu. Böylece sosyal medya şirketleri için kapı açıldı. Şu anda hem fenomenler hem de birçok şirket reklamlar vermeye devam ediyor. Bu reklamların önemli bir bölümü kilo verme ile alakalı.

Sağlıklı bir şekilde kilo verilmesi gerektiğini savunan Pinterest gibi uygulamalar halk sağlığına önem veriyor. Stratejisi sağlıklı bir kilo verme üzerine kurulu olan platformlar ve girişimler engellenmeyecek. Peki siz Pinterest tarafından alınan bu karar hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> Almanya Facebook Kullanan Hükümet Birimlerine Hesaplarınızı Silin Dedi

>> Güzellik Hesaplaması Yapan Site Büyük Dikkat Çekiyor: Ne Kadar Güzel Olduğunuzu Hesaplayabilirsiniz