Stephen Hawking Hakkında Bilinmesi Gereken Özellikler: Biyolojiden Nefret Ederdi

Stephen Hawking hakkında bilinmesi

Stephen Hawking hakkında bilinmesi gereken çok önemli özellikler var. Bilim çalışmaları ile ön plana çıkan Hawking kendisinden sürekli söz ettirmeyi başarıyor.

Stephen Hawking hiç şüphesiz bilim dünyasının en önemli isimleri içerisinde ilk 5 listesinde yer alabilir. Kendisi hem bilimsel çalışmalarıyla hem de farklı düşünceleri ile ön plana çıkmayı başardı. Ayrıca yaratılış teorisinin tam tersini ortaya attığı için büyük ses getirdi.

Onun hayat hikayesi ile ilgili en trajik kısım ALS hastalığı oldu. 21 yaşında bu teşhis konuldu. Hayatını en kötü şekilde etkileyen yine bu hastalıktı. Doktorları onunla ilgili sadece 2 yıl yaşayacağını söyledi. Kendisinin 23 yaşında ölmesi beklenirken 76 yaşında hayatını kaybetti.

Stephen Hawking hakkında ilginç detaylar

Bu ünlü bilim insanı ile ilgili bazı ilginç detaylar var. Mesela biyolojiden adeta nefret ederdi. Kendisi her zaman için fizik ve matematik üzerine yoğunlaştı. Bu nedenle biyoloji ile arası pek iyi olmadı. Evrenin sınırsız olduğunu ilk keşfeden kişi olmayı başardı.

Stephen Hawking hakkında bilinmesi

Görelilik ve kuantum mekaniği onun sayesinde birlikte kullanıldı. Herkes onunla ilgili küçük Einstein ifadesini tercih etti. 21 yaşında ALS teşhisi konulan bu ünlü bilim insanı hız tutkunuydu. Elektrikle çalışan tekerlekli sandalyesiyle bile hız yapıyordu. Bazen önünden geçtiği öğrencilerin ayaklarını ezmesi ile biliniyor.

Uzaylıların olduğuna büyük oranda inanıyordu

Stephen Hawking uzaylıların olduğuna büyük oranda inanan bir isimdi. Kendisi NASA tarafından düzenlenen kutlama töreninde dünya dışı varlıklara inandığını ifade etti. Böylece bilim dünyasında uzaylılar ile ilgili terimler yeniden popüler oldu.

Onunla ilgili en ilginç detaylardan bir diğeri ise kadınları büyük bir gizem olarak görmesiydi. Ona göre hayattaki en gizemli varlıklar kadınlardı ve onları anlamak neredeyse imkansızdı. Peki sizce Stephen Hawking’in en ilginç özelliği hangisi? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Dikkat Dağınıklığına Bilim İnsanları Çözüm Önerilerinde Bulundu

>> TikTok Zihin Okuma İşlevi Görüyor Mu? Bilim İnsanları Yeni Araştırmalar Yaptı