Xiaomi Mix 5 Pro Hakkında İlk Detaylar Belli Oldu: Kamera Canavarı!

Xiaomi Mix 5 Pro

Xiaomi Mix 5 Pro modelinin kamera ayrıntıları ve tanıtılacağı tarihe ilişkin ilk sızıntılar gerçekleşti. İşte tüm detaylar.

Akıllı telefonlardaki tam ekran hissiyatı, kullanıcıların bir hayli ilgisini çekiyor. Çoğu teknoloji devi tam ekranı yakalayabilmek için birçok teknoloji geliştirdi. Pop-up kamera, bu durumun en büyük örneği diyebiliriz. Bununla beraber birçok markanın ekran altı kamera teknolojisi kullanacağına dair haberler ortaya çıktı. Çoğu kullanıcı, ilk modeli Samsung, Oppo gibi devlerden bekliyordu. Fakat ZTE hızlı davrandı ve Dünya’nın ilk ekran altı kameraya sahip Axon 20 Pro modeli ile karşımıza çıkmıştı. Daha sonrasında çoğu dev markalardan ekran altı kamera teknolojisine sahip telefon patentleri gördük.

Xiaomi‘nin ise yakında tanıtmasını beklediğimiz Mi Mix 5 Pro modeli hakkında geçtiğimiz haftalarda birçok sızıntı gerçekleşmişti. Yeni modelde de serinin önceki modellerinde olduğu gibi ekran altı kamera teknolojisi bulunacak. Tabii ki bunun dışında kullanıcılara sunması beklenen birçok özellik mevcut. Özellikle Mix 5 Pro modelinin, kamera konusunda Xiaomi’nin en iyi modelleri arasında yer alması bekleniyor. İşte ilk olarak Çin’de tanıtılması beklenen model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Xiaomi Mix 5 Pro Hakkında İlk Detaylar Belli Oldu: Kamera Canavarı!

Xiaomi Mix 5 Pro

Serinin Pro modeli, 48 MP 5x telefoto lensine sahip olacak. Bununla beraber 48 MP‘lik ultra geniş açılı kamera ile birleştirilmiş 50 MP‘lik OIS özelliğine sahip olan ana kamera kullanıcılara sunulacak. Pro olmayan versiyonda ise daha az genişlik sunan 48 MP’lik geniş açı kamerası bulunacak. Ayrıca telefoto lensinin 2x olması bekleniyor. Yine de telefoto kamerası 48 MP olacak. Ayrıca Pro modelinin ön kamerası da 48 MP çözünürlüğünde olacak. Yani büyük ihtimalle serinin Pro modeli ile Pro olmayan modeli arasında kamera anlamında önemli farklar olacak. Özellikle Pro modelinde tüm kameraların 48 MP çözünürlüğünde yüksek olması, rakiplerine kıyasla önemli bir avantaj.

2022’nin ikinci çeyreğinde tanıtılması beklenen modelin ilk olarak Çin’de satışa sunulması bekleniyor. Bazı kaynaklar Xiaomi Mix 5 serisinin yalnızca Çin’e özgü olarak çıkarılacağını iddia etse de Türkiye’ye geleceğine dair de paylaşımlar mevcut. Önümüzdeki aylarda yeni model hakkında daha fazla ayrıntı ortaya çıkacaktır.

İlgili Haberler:

>> En İyi Android Telefon Bakın Hangisi Oldu: Sürpriz İsim

>> Bu Katlanır Telefon, Samsung’a Büyük Rakip Olacak: İşte Sızdırılanlar!