Röportaj: Supermicro Kıdemli Satış Müdürü Harun Öztürk ile Sunucu Teknolojileri Üzerine Konuştuk

Sunucu teknolojileri, yeni imkânlar ve özellikle yapay zekânın da gelişimiyle çözüm odaklı örnekler sunmaya devam edecek gibi görünüyor. Bu videomuzda, Supermicro Kıdemli Satış Müdürü Harun Öztürk ile özel bir röportaj gerçekleştirdik.

Supermicro ürünleri daha çok kurumsal tarafa hitap ediyor. Supermicro, bir sunucu üreticisi ve bu konuda dünyanın en geniş yelpazesine sahip şirket. Bu şirket, ilk kurulduğunda da mühendislik şirketi olarak kurulmuştu ve günümüzde de öyle. Özellikle AR-GE tarafına ciddi yatırımlar gerçekleştiren Supermicro, diğer büyük markalara da üretim yapabilen bir fabrika aslında.

Verilere göre dünya çapında en çok üretim gerçekleştiren ikinci marka olan Supermicro, yaklaşık 4 bin çalışana sahip. Bu çalışanların neredeyse yarısı, AR-GE üzerine çalışmalar gerçekleştiriyor. Bu da Supermicro’nun her zaman yeni ve daha iyi çözümler için arayışta olduğunu gösteren bir faktör.

Şirket, son yıllarda “Green IT”, yani “Yeşil Bilişim” mottosuyla hareket ediyor. Bu bağlamda daha ufak ve çevreci tasarıma sahip ürünler geliştiriyor. Çevreye duyarlı ve daha az güç tüketen ürünler, bir noktada profesyoneller için de daha az maliyet anlamını taşıyor.

Sunucu Teknolojileri Üzerine Supermicro'dan Harun Öztürk ile Röportaj

Supermicro’dan Harun Öztürk ile sunuculardaki trendler üzerine…

İhtiyaçlar, faaliyet gösterilen alanlara göre değişiklikler gösteriyor. Dolayısıyla öncelikle müşterinin ne istediğini anlamak önemli. ChatGPT gibi bir teknolojinin gün yüzüne çıkması, artık sokaktaki hemen herkesin yapay zekâ hakkında bilgi sahibi olmasını sağladı. Öte yandan Supermicro’nun Nvidia ile gerçekleştirdiği çalışmalar da var. Dolayısıyla önümüzdeki dönemde, sunucu tarafında da yapay zekâ faktörünün daha fazla ön plana çıkması bekleniyor.

Daha fazla detay için sevgili Harün Öztürk ile gerçekleştirdiğimiz röportajın videosuna göz atabilirsiniz.

İyi seyirler.

Web : https://BTGunlugu.com
Twitter : https://twitter.com/AliYavuzSahin
Twitter : https://twitter.com/BTgunlugu
Facebook : https://www.facebook.com/BTGunlugu

İlgili Haberler

>> Huawei Ücretsiz HarmonyOS 4 Duvar Kağıtlarını İndirin