Tecno, Türkiye’ye büyük bir yatırım yapıyor

Tecno, yeni bir karar alarak Türkiye’ye yatırım yapmaya karar verdi. İşte detaylar.

Geçtiğimiz aylarda yeni akıllı telefonlarıyla Türkiye’de tüketicilerin karşına çıkmıştı. Çinli akıllı telefon üretici Tecno, Türkiye’ye yatırım yapmaya karar verdi. Çinli şirkete 25 milyon dolardan fazla yatırımda bulunacak. Akıllı telefonlar Pendik’teki tesiste üretilecek.

Çinli akıllı telefon üreticisi aldığı kararla Türkiye’de yatırım yapacak. Çinli şirketin Türkiye’de yapacağı üretim ve satış operasyonları için 25 milyon dolardan fazla bir yatırım yapacak. Planlamaların tamamladığı ve bu plana göre şirketin ilk Türkiye’de üretilmiş modeli Mart ayında duyuracak.

Çinli akıllı telefon üreticisi Türk tüketiciler tarafından pek bilindik bir marka olmasa da globalde güçlü bir şirket. Geçtiğimiz sene 1 milyar dolardan fazla gelir elde eden Çinli şirket, Premier Ligin son yıllarına damga vuran Manchester City gibi zirveye oynayan futbol takımının global sponsoru.

Tecno

Tecno, Pendik’te üretim yapacak

Çinli şirketin ülkemizdeki üretim tesisi İstanbul Pendik’te kuracak. Hazırlıkların bitmesiyle beraber üretime başlayacak olan Çinli şirket, ilk Türk üretimli akıllı telefonunu mart ayında karşımıza çıkacak. Türkiye’de üretilecek olan akıllı telefonların tüketicilerin beklentileri karşılayacağı düşünülüyor.

Geçtiğimiz Aralık ayı ile beraber Türkiye pazarında bulunan Çinli akıllı telefon üreticisi, 3 modeli ile piyasadaki yerini almıştı. Tecno’nun internet sitesine girdiğimizde, Spark 6, Camon 16 Premier ve Pova isimli telefonları satın alınabildiğini görüyoruz.

Türkiye pazarında satışa sunulan akıllı telefonların özeliklerine baktığımızda ise her üç modelde de MediaTek yonga seti, dörtlü kamera ve 128 GB depolama alanları gibi ortak özelliklere sahipler. Akıllı telefonların fiyatlarına baktığımızda ise 2.800 TL ve 4.000 TL aralığında olduğunu görüyoruz.

>>Uber için kötü haber! Taksiciler temyize gidiyor.

>>Huawei P50 serisine 20x optik kamera gelebilir