Teknoloji Dünyasında Bu Hafta Neler Yaşandı ( 18 – 25 Nisan)

Teknoloji dünyasında bu hafta

Teknoloji dünyasında bu hafta yine çok önemli gelişmeler yaşandı. Son derece heyecanlı bir hafta olduğunu söyleyebiliriz. Hadi gelin lafı daha fazla uzatmadan bu hafta yaşananlara birlikte göz atalım.

.

Teknoloji dünyası bu hafta gerçekten de fazlasıyla hareketliydi. Öne çıkan gelişmelere bakıldığında birçok markadan yeni haberlerin geldiği görülüyor. Özellikle işlemci problemi en büyük sorunlar içerisinde yer alıyor.

Teknoloji dünyasında bu hafta: iOS 15 yeni özellikleri ve mikroçip kıtlığı

Teknoloji dünyasında mihenk taşları içerisinde yer alan Apple, iOS 15 için gerekli hazırlıkları tamamlamak üzere. Şirketin bu işletim sisteminde kilit ekranı, bildirimler ve gizlilik özelliklerinde değişikliğe gittiği ifade ediliyor. Ayrıca iPad ana ekranı için yeni bir tasarım tercih edildi.

Teknoloji dünyasında bu hafta

Tüm bunlara ek olarak Intel tarafından mikroçip kıtlığının devam edeceğinin açıklanması tedirginlik yarattı. Kimse böylesine büyük bir mikroçip problemi yaşayacağını tahmin etmiyordu. Intel CEO’su tarafından yapılan açıklamada bu kıtlığın 2 yıl daha sürme ihtimalinin olduğu ifade edildi.

Android güvenlik tehdidi ve Xiaomi yeni lansman

Bu haftanın öne çıkan diğer önemli haberleri ise Android sistem güvenliği ile ilgiliydi. Gelen bazı detaylara göre 1 milyondan fazla Android kullanıcısını etkileyen Pareto isimli yazılım tespit edildi. Bu yazılımın çok büyük sorunlara neden olabildiği ifade edildi.

Xiaomi ise bu haftanın akıllı telefonu ile öne çıkan şirketi oldu. Firma Mi 11X ve Mi 11X Pro isimli akıllı telefonları tanıttı. Bu cihazların fiyat ve performans açısından gerçekten de ön planda olduğu görülüyor. Özellikle son dönemlerde artan akıllı telefon ihtiyacını karşılayacak gibi.

Önemli olaylardan bir diğeri ise Apple tarafından yeni tanıtılan AirTag ile ilgili. Bu cihaz Türkiye’de yüksek bir fiyatla satışa sunulacak gibi görünüyor. Apple ailesinin yeni üyesi olan bu cihaz ve daha fazlası şirketin lansmanında tanıtıldı. Özellikle fiyatları ile tepki çektiğini söyleyebiliriz.

Teknoloji dünyasında yaşananlar genel olarak bu şekildeydi. Sizleri her hafta yaşanan gelişmeler ile ilgili bilgilendirmeye devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Tim Cook Videosu Büyük Beğeni Topladı: Hiç Kimse Bu Kadar Eğlenceli Olmasını Beklemiyordu (Video)

>> Apple Ürünlerinde Sert Zamlar Yapıldı: Şirket Bundan Sonra Fiyatlarını Artırmaya Devam Edecek


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here