Telegram’a Katıldı bildirimi nasıl kapatılır? İşte cevabı!

Telegram Paralı

Çoğu kişi WhatsApp’tan Telegram uygulamasına geçiş yaptı. Kullanıcıların Telegram’a Katıldı bildirimi kapatması için yapması gerekenler.

WhatsApp tarafından kullanıcıların karşısına çıkan Gizlilik Sözleşmesi, birçok kullanıcının rehavete kapılmasına sebep oldu. Kişisel verilerin paylaşılması kapsamında izin isteyen WhatsApp, birçok kullanıcı tarafından tepki topladı. Verilerinin işlenmesini ve aynı şirketin diğer uygulamaları ile paylaşılmasını istemeyen kullanıcılar, çözümü farklı mesajlaşma uygulamaları ile buldu. BİP, Signal ve Telegram gibi uygulamalara olan ilgi son günlerde bir hayli arttı. Bununla birlikte WhatsApp kullanıcıları da uygulamalarını silmeye başladı.

Telegram uygulamasına olan ilginin artması ile daha önce Telegram’a giriş yapmamış kullanıcılar tarafından, kullanan kişilere ”Kişi Telegram’a Katıldı” yazılı bildirimler gelmeye başladı. Çoğu kişi Telegram kullanmadığı için, daha önceden giriş yapanlar tarafından bir hayli rahatsızlık yarattı.

Telegram’a Katıldı bildirimi nasıl kapatılır

1- Telegram sohbetler ekranındayken sol üstteki üç çizgiye tıklayın.

2- Açılan kısımda alt tarafta bulunan ‘Ayarlar’ sekmesine tıklayın.

Telegram'a katıldı bildirimi

3- Ardından açılan menüde bulunan ‘Bildirimler ve Sesler’ seçeneğine tıklayın.

Telegram'a katıldı bildirimi

4- Bildirimler ve Sesler ekranında aşağıda bulunan Etkinlikler sekmesinde Kişi Telegrama Katıldı seçeneğini devre dışı bırakın.

Telegram'a katıldı bildirimi

Böylelikle rehberinizde olan kişiler Telegram’a katıldığında, Kişi Telegram’a Katıldı bildirimi almayacaksınız.

WhatsApp kullanıcıları, Telegram ve BİP’i tercih etmeye başladı

WhatsApp, kullanıcılarının verilerini Facebook Şirketi Ürünleri ile paylaşmak için izin istedi. En başta çoğu kullanıcı bunun ne kadar önemli olduğunu fark etmeyerek onayladı. Fakat bir süre sonra sosyal medyada gündem olması ile, birçok kullanıcı kişisel verilerin ihlal edildiği gerçeği ile karşı karşıya kaldı. Bu sebepten dolayı birçok kullanıcı WhatsApp uygulamasını silerek farklı mesajlaşma uygulamasına yöneldi.

Söz konusu zorunlu güncelleme sonrasında, Cumhurbaşkanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı’nın, gazeteciler ile olan iletişim gruplarını BİP uygulamasına taşıma kararı aldıklarını açıkladı. WhatsApp güncellemesinin, WhatsApp’ı silerek veya hesabı kapatarak verilerin silineceği henüz kesin değil. Fakat kullanıcılarının büyük oranda WhatsApp’tan uzaklaşması, bu uygulamasının sonunun geleceği anlamına gelebilir. Önümüzdeki günlerde Mark Zuckerberg sözleşme için geri adım atacak mı bekleyip göreceğiz.

İlgili Haberler

>> WhatsApp vs Telegram vs Signal: Hangisini Kullanmak Daha Avantajlı!

>> Türkiye’de En Çok İndirilen WhatsApp Alternatifi Uygulama Bakın Hangisi Oldu!