Telegram Yeni Mesaj Özelliği Büyük Beğeni Kazanacak

Telegram premium Türkiye'de

Telegram yeni mesaj özelliği ile birlikte platformun büyük bir beğeni kazanacağını söyleyebiliriz. Son dönemlerde uygulama büyük bir kitlesel göç yaşamıştı. Hadi gelin merak edilen tüm detaylara birlikte bakalım.

Dünyanın en büyük anlık mesajlaşma uygulamaları içerisinde yer alan Telegram yeni mesaj özelliği ile birlikte kullanıcıları selamladı. İlk olarak 2013 yılında kullanılan bu uygulama sürekli olarak kullanıcı sayısını artırdı. Rus programcı Pavel Durov muhtemelen uygulamayı ilk tasarladığında bu kadar çok kişinin kullanma ihtimali olduğunu düşünmemişti.

Sürekli olarak kullanıcı sayısını artıran bu uygulama aynı zamanda çeşitli yeniliklere yer veriyor. Bunlardan birisi de mesajlar ile ilgili oldu. Ortaya çıkan son detaylara göre Telegram 8.4 güncellemesi ile birlikte artık mesajlara emoji ile cevap vermek mümkün olacak.

Telegram yeni mesaj özelliği aldı

Telegram tarafından getirilen yeni özellik ile birlikte artık kullanıcılar mesajlara farklı bir şekilde cevap verebilecek. Yaklaşık olarak 550 milyondan fazla kullanıcısı olan bu uygulama uzun zamandır beklenen özelliği sonunda kullanıcılarla buluşturdu.

Telegram yeni mesaj özelliği

Platform tarafından yapılan açıklamalara göre uygulamayı kullanan kişiler 6 farklı emoji ile mesajlara tepki verebilecek. Bu emojileri istediğiniz gibi düzenleme imkanınız var. Discord ve Slack gibi uygulamaların yine benzer faaliyetleri olduğu biliniyor. Bu özellik diğer sosyal medya platformları ile rekabet etme avantajı sağlayacak.

Telegram sürekli yeni özellikler kazanıyor

Anlık mesajlaşma uygulaması alanında önemli yeniliklere imza atan Telegram sürekli farklı özellikler almaya çalışıyor. Mesela geçtiğimiz günlerde spoiler uyarısı olarak gizlenebilen mesajlara yer verildi. Aynı şekilde mesajların direkt uygulama üzerinden farklı bir dile çevrilmesi sağlandı.

Tüm bunlara baktığımızda Telegram platformunun agresif bir şekilde WhatsApp ile rekabet ettiğini görüyoruz. Zaten uygulamaya uzun bir süredir WhatsApp kullanıcılarını kendi platformuna çekiyordu. Şimdi ise bunları daha fazla hızlandıracak gibi görünüyor. Peki sizce Telegram daha başka hangi yeni özellikler kazanmalı? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Son dakika! Telegram paralı oluyor, işte detaylar

>> Facebook Çökünce 70 Milyon Kişi Telegram’a Göçtü