Samsung Yeni Katlanabilir Telefon Tasarımı Akıllara Durgunluk Verdi

Katlanabilir akıllı telefonlarda Samsung

Samsung yeni katlanabilir telefon için uzun bir süre önce kolları sıvamıştı. Şirket şimdi harekete geçti ve cihazın üretimi için gerekli patenti aldı.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung akıllı telefon sektöründe çok kritik bir konuma sahip. Şirket 2022 yılı içerisinde 52 farklı akıllı telefon modeli üreteceğini söyledi. Bu aynı zamanda her hafta yeni bir akıllı telefon modeli piyasaya süreceği anlamına geliyor. Genel olarak akıllı telefon sektöründe güçlü bir konuma sahip olduğunu biliyoruz.

Şirketin gücüne güç katmak istediği bir diğer alan ise katlanabilir modeller. Bu yeni cihazlar küresel çapta büyük bir beğeni kazandı. Samsung şu anda sektörün yüzde 88 gibi bir bölümünü ele geçirdi. Yani pastadaki en büyük pay Samsung’a ait. Yeni gelecek olan 3 ekranlı katlanabilir model ise bu hakimiyetini arttıracak.

Samsung yeni katlanabilir telefon

Samsung tarafından geliştirilen 3’e katlamalı ekran tasarımı patentler ile ortaya çıktı. Galaxy Fold 4 olarak isimlendirilen bu yeni model en fazla beğenilen cihazlar içerisinde yer alabilir. Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü Samsung için bu yeni patenti yayınladı.

Samsung yeni katlanabilir telefon

Küresel çapta genelde 2’ye katlamalı cihazlar tercih ediliyor. Şirket yeni çıkaracağı 3’e katlamalı akıllı telefonlar ile birlikte sektörü daha farklı bir alana doğru domine etmek istiyor. Kısacası Samsung kuralları yine kendisi belirleme peşinde.

Samsung ve Huawei rekabeti devam ediyor

Huawei ile yakın bir rekabet içerisinde olan şirketin önümüzdeki aylarda yapacağı tanıtımlar çok kritik. Huawei katlanabilir akıllı telefon sektöründe gücünü artırmak istiyor. şirket her ne kadar ABD ambargosu ile karşı karşıya olsa bile yine de güçlü işlemciler ve yeni tasarımlarla bu farkı kapatabilir.

Önümüzdeki aylarda katlanabilir akıllı telefon sektörüne Oppo gibi markalar da dahil oluyor. Apple bu yarışa girerse ortalık fena halde kızışacak gibi görünüyor. Peki siz yeni katlanabilir akıllı telefonlar ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> Samsung Galaxy S22 Ultra Kamerası Yapay Zekada Zirveyi Yaşatacak

>> Samsung Android 12 Güncellemesi Yeni Cihazlara Geliyor: İşte O Liste