Tesla Etki Raporu Büyük Dikkat Çekti!

Tesla Etki Raporu Büyük Dikkat Çekti!

elektrikli araçlar tasarruflu
Google News Abone Ol

Elektrikli araçlarda büyük bir beğeni toplamayı başaran Tesla, etki raporu ile de dikkatleri üzerinde topladı. Otomotiv sektöründe yer alan kuruluşlar genellikle ne tür etkilere sahip olduklarını raporlarla ortaya koyar. Böylece hem topluluklar hem de firma açısından nasıl bir etkinin var olduğu net bir şekilde görülür. İşte herkesin merakla beklediği Tesla raporları.

Tesla, “ürünlerinin ve operasyonlarının çevre ve topluluğumuz üzerinde etkilerini” inceledikleri raporları herkesle paylaştı ve raporda ortaya çıkan detaylar firmanın takdir kazanmasını sağladı. Şimdi ise şirket düzenli olarak raporlar yayınlamaya devam ediyor. Bundan bir önceki raporlar, 2019 yılında yayınlanmıştı ve çok fazla detay içermiyordu. 2020 yılında yayınlanan rapor ise hem fazla detay hem de şeffaflığa sahip.

Tesla etki raporu geleceği belirleyecek

Tesla tarafından yayınlanan yeni raporda, “Tesla’nın var oluşunun amacı dünyanın sürdürülebilir enerjiye geçişini hızlandırmaktır. Bu görevi ilerletirken, ikinci Etki Raporu’muzu yayınlamaktan dolayı heyecanlıyız. Şeffaflık ve açıklık müşterilerimiz, çalışanlarımız ve hissedarlarımız için önemli, bu yüzden de bu yıl Etki Raporu’nu genişlettik” denildi. Böylece şirket iyi niyetini bir kez daha ortaya koymuş oldu.

Tesla etki raporu

Firmanın raporlarında en çok öne çıkan detaylardan birisi hiç şüphesiz emisyon oranlarıydı. Otomotiv sektöründe emisyon konusu her zaman çok büyük tartışmalara yol açmıştır. Çoğu zaman emisyon miktarının artış göstermesi, hem küresel ısınmaya hem de çevre sorunlarına neden oluyor. Tesla bunun farkında ve emisyon oranını büyük miktarda düşürdü.

Şirketin yayınlamış olduğu raporlar ile ilgili en çok dikkat çeken son detay, kişiselleştirilmiş sistemler oldu. Normal şartlarda, otomotiv firmalar ne kadar çok kişiselleştirme kullanırsa, o kadar fazla kullanıcıyı kendisine çekiyor. Tesla etki raporu bunu daha net bir şekilde ortaya koyuyor ve şirket, otonom sistemler ile bu konuda daha büyük gelişmeler yakalama peşinde. Sizce Tesla şirketinin bu raporu ne tür değişikliklere yol açacak?

İlgili Haberler

>> Dizel otomobiller bu yılda da sükse yapacak!

>> Yeni BMW 4 Serisi Coupe tanıtıldı! İşte özellikleri!

>> Yerli Otomobile ÇED Raporu Sürpriz Oldu! Bakın Ne Karar Alındı

>> Avrupa Birliği temiz otomobiller için 20 milyar euro ayırdı!


CEVAP VER