Tesla Araçları Türkiye’ye Geliyor: Bomba Gibi Gelişmeler

Tesla araçları Türkiye'ye

Birçok kişi tarafından beğenilen Tesla araçları Türkiye’ye geliyor. Bu gelişme ile birlikte son derece ilginç günlerin yaklaştığını söyleyebiliriz. Hadi gelin konu ile ilgili merak edilen tüm detaylara birlikte bakalım.

Tesla araçları Türkiye’ye gelmek üzere. Bugüne kadar yerli otomobil vurgusu yapılsa bile küresel çapta bilinir markalar davet ediliyor. Tesla elbette bunlar içerisinde en fazla göz önünde olanı diyebiliriz. Elon Musk öncülüğünde son derece iyi bir noktaya gelmeyi başaran bu marka Türkiye’de satış yapmaya başlayacak.

Tesla motorları isimli şirket Türkiye’de aktif olarak çalışıyor. Fakat bu markanın sermayesi 710 bin TL düzeyinde. Mevcut döviz kuru üzerinden hesaplandığında son derece küçük bir rakam olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle şirketin bütçesi 50 milyon TL daha artırıldı. Yapılan yatırım sayesinde Tesla araçları Türkiye’de yer alabilecek.

Tesla araçları Türkiye’ye geliyor

Tesla motorları isimli bu şirket aslına bakacak olursak Tesla markasının Türkiye’deki temsilcisi olacak. Çok büyük bir beklenti taşıyan şirketin birçok elektrikli araç modeli satacağı biliniyor. Bu modellerin tamamı Tesla markasına ait olacak. Mesela Model S ve Model 3 ön plana çıkacak diyebiliriz.

Tesla araçları Türkiye'ye

Türkiye’de kurulan bu şirketin CEO görevini bir hayli ünlü bir isim yapacak. 2015 yılından beri Lufthansa havayolları ile çalışan Kemal Geçer buraya aktarılacak. Aslına bakacak olursak Kemal Geçer son derece iddialı bir isim. Kendisi çalıştığı hava yollarının yaklaşık olarak yüzde 20 seviyesinde büyümesini sağlamıştı.

Tesla araçlarının fiyatı merak konusu

Ünlü elektrikli otomobil şirketinin araçlarının ne kadar olacağı tam olarak bilinmiyor. Aslına bakacak olursak küresel fiyatlar belli. Genellikle 40 bin doların üzerinde olan bu araçların Türkiye fiyatı son derece yüksek olacak.

Tüm bunlara ek olarak Türkiye’de ciddi bir özel tüketim vergisi olduğu biliniyor. Bu vergi ile birlikte Tesla araçlarının fiyatı 1 milyon TL bile olabilir. Konu ile ilgili gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Tesla Güvenlik Problemleri İle Karşı Karşıya: Elon Musk’ın Başını Yakacaklar

>> Tesla, 2021’i Rekorlarla Uğurladı. Elon Musk ‘ın Gözü Şimdi Mars’ta!