THODEX Vurgununun Detayları Ortaya Çıktı: Aileler İşin İçine Karıştı

Thodex'in milyonlarca lirasına

THODEX vurgununun detayları yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Özellikle son dönemlerde tüm Türkiye bu konuyu tartışıyordu. Hadi gelin detaylara birlikte göz atalım.

Kripto para alanında yapılan vurgunların sayısı çok ciddi miktarda artış gösterdi. Geçtiğimiz hafta neredeyse skandal üstüne skandal yaşandı. En büyük vurgunu ise hiç şüphesiz THODEX yaptı. Şirketin sahibi olan Fatih Faruk Özer şu an İnterpol tarafından her yerde kırmızı bülten ile aranıyor.

Kendisinin 18 Nisan tarihinde aynı zamanda bir siber saldırıya uğradığı da ortaya çıktı. İşin asıl merak edilen detaylarından birisi de hiç şüphesiz ailesi ile ilgiliydi. Herkes işin içerisinde ailesinin de olduğunu düşünüyordu. Ancak ortaya çıkan detaylar aslında bunun daha farklı bir noktada olduğunu gösterdi.

THODEX vurgununun detayları teker teker ortaya çıkıyor

Yapılan çeşitli araştırmalar sonucunda Interpol ve Türkiye’deki Emniyet Teşkilatı bazı sonuçlara vardı. Kendisinin şu an Tayland’da olduğu söylense bile aslında Arnavutluk ve diğer Balkan ülkelerinde bulunduğu ifade edildi. Onunla ilgili daha net bilgilerin alınması için ailesine başvuruldu.

THODEX vurgununun detayları

İlk olarak kız kardeşi Serap Özer ile ilgili çalışma başlatıldı. Kendisinin sorgusunda 3 yıldır ofis işlerini idare ettiğini söyledi. THODEX kripto para borsasının muhasebe işlerine başka bir firmanın baktığını ifade etti. Kendisinin ise sadece aracı olduğunu iddia etti. Abisi tarafından yapılan açıklamada onunla hiçbir bağlantısının olmadığı söylendi.

THODEX araştırmasında işin sonuna geliniyor

Hatırlayacağınız üzere tosuncuk Türkiye’de adeta ciddi bir yankı uyandırmıştı. İnsanların dolandırıcılar karşısında yetkililerin pek bir şey yapmadığı fikri oluşmuştu. Muhtemelen yetkililer böyle bir algının oturmasını istemiyor. Bu nedenle çok ciddi bir çalışma yürütülüyor. Muhtemelen kısa bir süre içerisinde Fatih Faruk Özer yakalanacak.

Konuyla ilgili devam eden araştırmalarda kimin bu işin içerisinde yer aldığı görülmek istendi. Ayrıca Faruk Fatih Özer’in aslında işleri düzeltmeye çalıştığı ortaya çıktı. Fakat borçları o kadar çoğaldı ki başa çıkamadı. Peki siz bu vurgun hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> Kripto Para Borsası Açmak Herkesin Harcı Olmayacak: Merkez Bankası İlginç Şartlar Getirecek

>> Türkiye’de Kripto Para Borsaları Nasıl Denetlenecek: Bankaların Aradığı Şartlar Ortaya Çıktı