Tiktok Uzun Video Yüklemenize İzin Veren Güncellemesini Herkese Açtı

TikTok izleme geçmişi

Artık Tiktok daha uzun video yüklemenize imkan sağlıyor. Kısacası uygulamanın süre limiti üç dakikaya ulaştı. Daha önceki haliyle yaratıcılığa yol açan bu özellik nasıl değişti?

.

Belki de bazıları için büyük sorun olan TikTok videolarının kısa olması durumu değişiyor. Video paylaşma uygulaması kazandığı yeni özellikle üç dakikalık videolara izin vermeye başladı. Özetle bu durum daha önceki bir dakika limitinin üç katına çıktığımızı gösteriyor.

Bu artırım içerik üreticilerine daha fazla imkan anlamına geliyor. Ne var ki bir dakika içine sığmak için kullanılan bin bir zekice çözüm de artık olmayacak. Ayrıca birden fazla parçalı içerikler de paylaşmak artık mümkün olacak. Sonuçta TikTok üzerine yoğunlaşan kullanıcılar takipçilerine anlatım sunmak için çok daha fazla araca sahip oldular.

Aralık ayından bu yana üç dakikalık video özelliğinin testleri sürüyordu. Ayrıca bu özelliğe sahip olan TikTok kullanıcılarına sık sık denk gelmek de mümkün durumdaydı. Özellikle ünlü TikTok kullanıcıları bu özelliği deneme hakkına sahipti. Üstelik özellikle yemek konulu yayınlarda bir dakikayı aşan videolar sıklıkla platformda dikkat çekmeye başladı. Şimdiye dek sadece seçili kullanıcılara açık olan üç dakikalık gönderi özelliği böylece herkese gelmiş oldu.

Dublaj sanatçısı ile TikTok arasındaki dava sadece Amerika’daki kullanıcıları etkiliyor

Uzun hale gelen TikTok video sınırı sistemi nasıl etkiler?

TikTok’un rakiplerine göre çok başarılı olduğu bir konu da video önerme algoritması. Firma şimdilik bu değişikliğin algoritma üzerindeki muhtemel etkisini açıklamadı. Lakin YouTube’a daha çok yaklaşan bir deneyimin mümkün hale gelmesi beklentisi var. Platform büyüdükçe Youtube izleyiciyi video karşısında daha uzun süre tutan içeriklere öncelik verdi. Böylece üreticiler de gittikçe daha uzun videolar yapmaya başladı. Buna karşın TikTok’un olayı her zaman kolay tüketilen videolar olmuştur. Ne var ki YouTube 10 dakika ve üstünü teşvik eder ve bu durum içeriklere yansımış durumda.

Muhtemelen TikTok’un YouTube’a benzer bir yaklaşıma geçmesini beklemek mantıklı olmaz. Lakin daha uzun videoların da platformda yer almaya başlaması TikTok’u ünlü yapan bir özelliğine ciddi ket vuracaktır. Açık konuşmak gerekirse TikTok’un etkili bir kurguya sahip hızlıca amacını aktaran videoları şimdiye kadarki başarısının sırrı oldu. Bu önemli değişikliğin platformu nasıl etkileyeceğini ise hep birlikte göreceğiz.

Diğer haberler:

>> Satışlarda Rekor Kıran iPhone 12 Samsung Hayranlarını Çok Üzdü: Yavaş Vur Apple

>> Tosuncuk Türkiye’ye Teslim Olacak: Çiftlik Bank Kurucusu Ülkeye Geri Dönüyor

. . . . .