iOS Google Uygulaması İçinde Sürpriz Bir Oyun Saklıyor

Google iOS uygulaması içinde yer alan pinball oldukça basit ama yenilikçi

Apple iOS içinde yer alan Google uygulaması meğerse efsane oyun pinball’u saklıyormuş. Özetle oyunun nasıl açıldığı ve konu ile ilgili detaylar haberimizde…

Google’ın iOS için yaptığı uygulamasında yeni bir sürpriz yumurta ortaya çıktı. Kısacası oyun tarihinin en bilindik yapımlarından olan pinball bu uygulamanın içinde gizleniyormuş. Söz konusu sürprizin “sekmeler” menüsü içinde yer aldığı ortaya çıktı. Oyunun buraya haftalar önce gizlice yerleştiği tespiti internette dolaşmaya başladı. Özellikle YouTube ve forum sitesi Reddit’te kullanıcılar sıklıkla bu gizli sürprizler karşılaştıklarını belirttiler.

Oyunu açmak da hiç zor değil. Öncelikle Google’ın iOS uygulamasının son sürümüne sahip olduğunuzdan emin olmalısınız. Uygulama kurulduktan sonra altta yer alan “sekmeler” kısmında oyun erişime açık olacak. Öncelikle en az bir sekmenin açık olması gerekiyor. Sonra ise bu sekmeyi sürükleyerek uzaklaştırmak gerekiyor. Bunu yaptıktan sonra ekranın altından bazı şekillerin çıktığını göreceksiniz. Bu şekilleri de yukarı doğru sürükleyin. Böylece oyunun açıldığını göreceksiniz. Bu da size canınız sıkıldığında gizlice eğlenebileceğiniz başarısını onlarca yıldır kanıtlayan pinball oyunuyla baş başa bırakacak.

Google iOS uygulaması içinde yer alan pinball oldukça basit ama yenilikçi

Google’ın sunduğu bu gizli oyun aslında pinball ile brick breaker oyunlarının bir karışımı gibi duruyor. Oyunda ilerledikçe çeşitli şekiller ortaya çıkıyor ve siz de topu düşürmeden bu şekilleri parçalamaya çalışıyorsunuz. Her seviyede karşınıza çok daha karışık ve zorlu şekiller çıkıyor. Üstelik oyundaki cisimleri toplamak size bazı avantajlar sağlıyor. Eğer oyundaki kalpleri toplarsanız canınız artıyor. Ayrıca mavi bir yıldız almayı başarırsanız iki tane topunuz oluyor. Sarı bir yıldız ise topun büyümesini sağlıyor. Böylece topunuz çok daha kolay kontrol edilirken daha büyük yıkım sağlıyor.

Üstelik bu oyunun çevrimdışıyken de çalıştığını söylemeliyiz. Yani telefonunuzun çekmediği ya da uçak modunda olduğu bir anda bu oyun imdadınıza yetişmeyi bekliyor. Özellikle telefonunda oyun tutmayan kullanıcılar için bu küçük bir hayat kurtarma işi görecektir. Son olarak bu oyunun küçük bir sürpriz olmaktan başka haber değeri taşımadığını söylemek gerek. Lakin pinball’un yapısı gereği basit kalarak büyük eğlence vadetmesi bu sürprizi oldukça memnuniyet verici kılıyor.

Diğer haberler:

>> Xiaomi Redmi 9T yorumları ve inceleme: Bütçe dostu akıllı telefon

>> İşte Haftanın Akıllı Telefon Haberleri (25 Haziran-2 Temmuz)