Toyota Yeni Elektrikli Otomobil Patenti Büyük Konfor Sağlayacak

Toyota Türkiye'de üretimi

Toyota yeni elektrikli otomobil patenti ile birlikte önemli ölçüde konfor sağlamayı planlıyor. Böylece şirket hem önemli bir sorunu giderecek hem de konforu en üst düzeye çıkaracak.

Dünyanın en büyük otomotiv devleri içerisinde yer alan Toyota sürekli olarak yenilik peşinde. Elektrikli araçlar konusunda yatırım yapan şirketler içerisinde yer alan Toyota planlı bir şekilde bu projesini hayata geçiriyor. Şirket ilginç patent başvuruları ile ön plana çıkarken aynı zamanda elektrikli araçlar için yeni çalışmalar yürütüyor.

Otomotiv devi tarafından geliştirilen yeni bir patent son derece ilginç. Elektrikli otomobil dünyasında da konfor için tercih edilen otomatik vitesli araçlar Toyota tarafından da önemseniyor. Fakat şirket ilginç bir patent alarak bunun tam tersi yönde hareket etti. Ortaya çıkan son detaylara göre Toyota manuel şanzımanlı elektrikli otomobil için patent aldı.

Toyota yeni elektrikli otomobil patenti

Dünyanın en fazla otomobil satışı gerçekleştiren markaları içerisinde yer alan Toyota, manuel vites keyfini kullanıcılara yaşatmak istiyor. Aslına bakacak olursak bazı kullanıcılar daha çok manuel vites istiyor. Elbette sayıları pek fazla değil. Bu nedenle Toyota tarafından üretilecek manuel vitesli bir elektrikli araç küçük bir kesime hitap edecek.

Toyota yeni elektrikli otomobilYeni elektrikli otomobil detaylarına baktığımızda manuel şanzıman için şirket ilginç bir sistem geliştirdi. Tıpkı oyun konsollarında araç sürmek gibi kolay bir şekilde vites değiştirilebilecek. Yani vites değiştirmek isteyen uzun bir şekilde uğraşmak zorunda kalmayacak. Bildiğiniz üzere bazı araçlar vites değiştirirken sürücülere adeta eziyet ediyor.

Toyota üretime kısa sürede geçebilir

Dünyanın en deneyimli otomobil şirketleri içerisinde yer alan Toyota kısa bir süre içerisinde bu patent üzerinden üretime geçebilir. Şirketin üretim yapması halinde muhtemelen manuel vites isteyen kullanıcılar daha çok bu tarafa doğru yönelecek.

Bu gerçekten de şirketin tüm sürücülere özen gösterdiği fikrini ortaya çıkarıyor. Yani Toyota herkese yönelik olduğunu göstermek istiyor.

İlgili Haberler:

>> Toyota Elektrikli Otomobil Fiyatlarını Düşürecek: Ucuz Otomobiller Geliyor

>> Toyota Elektrikli Otomobillere Umut Olmak İstiyor: Dev Proje Başladı