Toyota Elektrikli Otomobil Fiyatlarını Düşürecek: Ucuz Otomobiller Geliyor

Benzinli arabaların satışı

Toyota elektrikli otomobil fiyatlarını yavaş yavaş düşürmeye karar verdi. Şirketin özellikle önümüzdeki günlerde uygun fiyatlı bazı elektrikli araç çözümleri sunması bekleniyor. İşte konuyla alakalı merak edilenler.

.

İçten yanmalı motor teknolojilerinde artık sonra gelmek üzereyiz. Geleceğe yönelik yatırımlar genel olarak elektrikli araçlara yönelik. Bu durum sadece devletler tarafından teşvik edilmiyor. Aynı zamanda otomotiv markalarının da elektrikli araçlara yöneldiğini görüyoruz. Toyota gibi otomotiv devleri vitesi elektrikli araçlara kırdı.

Her ne kadar elektrikli araçların kullanım oranı yaygınlaşsa bile yine de büyük bir sorun var. Genelde bu tür araçlar diğerlerine göre biraz daha pahalı. Hem içerdiği teknoloji hem de bazı ekipmanlar bu pahalılık ortamını büyük oranda artırıyor. Toyota markası ise 2022 yılında ucuz elektrikli otomobilleri piyasaya süreceğini açıkladı.

Toyota elektrikli otomobil fiyatlarını düşürmeye başlıyor

Şirket tarafından yapılan açıklamalara göre 2022 yılında önemli bir ortaklık devreye girecek. Çinli şirket BYD ile ortaklık kararı alan bu marka 2022 yılından itibaren piyasaya son derece uygun fiyatlı elektrikli araçlar sürecek. Şimdilik Toyota’nın bu tür araçlar üretmek için kapasitesi yok. Zamanla bu kapasitesini artıracak.

Toyota elektrikli otomobil

Çinli BYD şirketi ile ortaklık kurmasının tek nedeni ise üretim. Bu marka sayesinde Toyota elektrikli araçlarını uygun fiyatlı olarak piyasaya sürecek. Ortaya çıkan son detaylara bakıldığında 2022 yılında uygun fiyatlı olarak piyasaya sürülecek elektrikli aracın sedan tarzı olacağı ifade ediliyor. Corolla modelinden biraz daha büyük olacağı söyleniyor.

Yeni elektrikli aracın fiyatı uygun olacak

Toyota ile ilgili ortaya çıkan en önemli detay ise bu elektrikli araç modelinin fiyatı. Şimdilik bu aracın 30 bin dolar fiyat ile satılacağı söyleniyor. 2022 yılında Toyota Corolla tarzı bir elektrikli aracın 30 bin dolar olması büyük bir talep görmesini sağlayabilir. Şirket muhtemelen bu aracın da düşük paketlerini tercih edecek.

Peki sizce Toyota elektrikli araç sektöründe başarılı olabilecek mi? Tahminlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Otomobil Fiyatlarındaki Artış Büyük Panik Yaratıyor: At Arabası Kullanalım

>> Nissan Elektrikli Otomobil Yatırımı Devasa Rakamlara Ulaşacak: Gerisini Tesla Düşünsün

. . . .