Microsoft ve SHIB Ortaklığı Gündeme Bomba Gibi Oturdu

SHIB coin alanların

Microsoft ve SHIB ortaklığı gündemi fazlasıyla sarstı. Özellikle kripto para dünyası bu habere odaklandı. İşte merak edilen tüm detaylar.

Dünyanın en büyük teknoloji devleri içerisinde yer alan Microsoft, Twitter üzerinden bazı paylaşımlar yaptı. Bu paylaşımlarda köpek temalı kripto para birimlerine yönelik bazı ifadeler yer aldı. Tüm bu ifadeler meme token destekçilerini büyük ölçüde memnun etti.

Bitcoin ve Ethereum gibi demirbaş kripto para birimleri ile birlikte meme coinler çok büyük bir talep görüyor. Özellikle Elon musk faktörü burada büyük bir öneme sahip. Kendisi Dogecoin üzerinden çok ciddi bir dalga yarattı. Hemen ardından SHIB ön plana çıktı ve önemli ölçüde yükselişe geçti. Şimdi ise Microsoft devreye girdi.

Microsoft ve SHIB ortaklığı kafa karıştırdı

Genellikle saygın şirketler meme tokenlere pek yönelmiyor. Bunun yerine ayağı daha fazla yere sağlam basan dijital varlıklara önem gösteriyor. Fakat Microsoft bu algıyı adeta yerle bir etti. Paylaştığı bir tweet gündeme bomba gibi oturdu.

Microsoft ve SHIB ortaklığı

Yapılan paylaşımda teams toplantılarında iki tür köpek olduğunu söyledi. Yapılan bu paylaşım üzerine kripto para birimlerinde çok sert yükseliş yakalandı. Köpek temalı kripto para birimleri yaklaşık olarak yüzde 30 seviyesinde yükselmeyi başardı. Durum böyle olunca para yeniden köpek temalı kripto para birimlerine aktı.

Microsoft ortaklık kurma ihtimaline sahip

Konu ile ilgili henüz net bir açıklama yapılmış olmasa bile yine de birçok kişi Microsoft ve köpek temalı kripto para birimlerinin ortak olma ihtimali üzerinde duruyor. Bu ikili eğer ortak olursa ortaya ilginç bir görüntü çıkacak. Meme tokenlere olan ilgi Microsoft üzerinden iyice artış gösterebilir. En azından yapılan tahminler bu yönde.

Bu aralar McDonald’s ve Dogecoin ile ilgili de iddialar geliyor. Büyük şirketlerin meme tokenlere bu kadar fazla ilgi göstermesi birçok yatırımcıyı şaşırtıyor. Konu ile ilgili gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Kripto Para Dünyasında Haftanın En İlginç Haberleri (1 – 8 Şubat)

>> Balinaların En Sevdiği Kriptolar Bakın Hangileri Oldu: Almaya Doyamadılar