Kripto Para Dünyasında Bu Hafta Yaşananlar: Ortalık Toz Duman Oldu (1-7 Haziran)

SHIB 2022 fiyatı

Kripto para dünyasında bu hafta oldukça heyecanlı gelişmeler yaşandı. Özellikle ayı sezonu mu yoksa boğa sezonu mu olduğunu bilinmeyen bir dönemde bu gelişmeler herkesi heyecanlandırdı.

Kripto paralar her geçen gün daha fazla değer kazanmaya devam ederken heyecan dorukta. Piyasada bu hafta Elon Musk faktörü büyük bir etki yarattı. Geçen hafta boyunca yaşanan gelişmelerde onun parmağı vardı.

Kripto para dünyasında bu hafta: Elon Musk profil fotoğrafı ve Google kararı

Bu haftanın en önemli iki konusundan birisi Elon Musk’ın profil fotoğrafını değiştirmesiydi. Kendisi bazen kripto paralar ile ilgili olumsuz değerlendirmeler yapıyor. Bu değerlendirmeler sonucunda Bitcoin başta olmak üzere birçok kripto paranın değeri düşüyor. Şimdi ise profil fotoğrafına anime içerikli Bitcoin yerleştirdi. Bunun üzerine fiyatlar yükseldi.

Kripto para dünyasında bu hafta

Kripto paralar ile ilgili Google tarafından son derece önemli bir karar alındı. Bu karara göre hem kripto para borsaları hem de soğuk cüzdan şirketleri Google üzerinden reklam verebilecek. Normal şartlarda kriptolar ile ilgili reklam verilemiyordu.

Kripto para düzenlemesi ve Elon Musk tehdidi

Türkiye’de uzun bir süredir kripto para düzenlemesi bekleniyor. Herkes şartların ne olacağını merak ediyordu. Yapılan yeni çalışmalarla birlikte borsalara sermaye şartı getirildi. Böylece yatırımcılar için daha güvenli bir ortam oluşturulmak isteniyor. Ayrıca yatırımcılara belirli oranlarda vergi gelecek.

Elon Musk kripto para piyasasını alt üst ederken muhtemelen bilgisayar korsanlarının ona saldıracağını düşünemedi. Özellikle son dönemlerde kripto paralar ile alakalı yaptığı manipülasyon hareketleri çok tartışma yaratmıştı. Musk konuyla alakalı değerlendirmelerde bulunurken Bitcoin ile aralarında kırık kalp emojisi koymuştu. Bunun üzerine Anonymous ona saldıracakları konusunda bir açıklama yaptı.

Kripto paralar ile ilgili her hafta farklı gelişmeler yaşanıyor. Bu gelişmelerin önemli bir bölümü manipülasyon kaynaklı olabiliyor. Merkez Bankası başkanları ve bazı fenomenlerin açıklamaları fiyatlarda sert hareketlere neden oluyor. Eğer bu piyasada yatırımcı olmaya devam edecekseniz bu tür manipülasyonlara karşı dikkatli olmanızı öneriyoruz.

İlgili Haberler:

>> Hackerlar Elon Musk’a Savaş Açtı: Anonymous Açıklama Yaptı (Video)

>> Bilgisayarınızla Ethereum Madenciliği Yapabilirsiniz: Norton 360 Herkesi Kripto Para Madencisi Yapacak