Tüm Dünya Huawei’ye Karşı Birleşti: Büyük Savaş Şimdi Başlıyor!


Gelen bazı detaylara göre, tüm dünya Huawei’ye karşı birleşme kararı aldı. Dünyanın en güçlü ülkeleri aldıkları ilginç bir karar ile birlikte Huawei şirketini yok etmek için adeta yemin ettiler. Birazdan sizlere aktaracağımız ayrıntılar, Huawei için çok daha zor günlerin geleceğini gösteriyor.

Herkesin bildiği üzere şu anda ABD’de büyük bir kargaşa yaşanıyor ve ülke iç savaşın eşiğine kadar geldi. Tüm bunlara rağmen Çin ve Huawei ile uğraşmaktan bir türlü çekinmeyen ABD, baskılarını azaltmak yerine daha fazla artırıyor. Çin’e doğrudan yasak getiremeyen ve ancak vergi miktarını arttıran Donald Trump, şimdilerde açık açık bu ülkeye savaş açtı.

Tüm dünya Huawei’ye karşı yeni bir teknoloji geliştirecek

Ülkeler genellikle başka bir ülke ile uğraşırken onların ekonomisine saldırır. Doğrudan askeri müdahale yerine teknoloji üzerinden ekonomiye saldırmak şimdilerde ülkeler için çok daha cazip. ABD bunu en iyi uygulayan devletlerden birisi ve onun yaptığı çalışmalar sonucunda tüm dünyaHuawei’ye karşı tek yürek oldu. Savaşın yürütüleceği karargah ise 5G alanı olacak.

tüm dünya Huawei'ye karşı

Teknolojik gelişmelerin çok hızlı bir şekilde yaşandığı ve neredeyse her 2 ayda bir yeni ürünlerin piyasaya sürüldüğü günümüz dünyasında, rekabet büyük önem taşıyor. Normal şartlarda Huawei şirketini değerlendirmek gerekirse, piyasada doğal yollarla rekabet etti ve özellikle de 5G alanında büyük bir güç topladı. Ancak ABD bu durumdan rahatsız oldu ve onun teşvik etmesiyle, tüm dünya Huawei’ye karşı savaş başlattı. Geçtiğimiz yıl ABD şirketlerinin hizmetlerinden uzaklaştırılan Huawei, şimdi ise bütün dünyayı karşısına aldı.

iOS 13.5.1 ile Jailbreak tarih oldu! Apple yine yaptı yapacağını!

ABD için bu şirkete büyük bir savaş başlatmak pek kolay olmadı. Neredeyse 2 yıldır İngiltere’yi ikna etmeye çalışan ABD, sonunda başarılı oldu. ABD, İngiltere, Kanada, Fransa, İtalya, Almanya, Japonya, Güney Kore, Avustralya ve Hindistan gibi ülkeler yeni bir 5G teknolojisi kurmaya karar verdi. Böylece tüm dünya Huawei’ye karşı birleşmiş oldu ve büyük savaşın fitili ateşlendi. Herkes şimdilik Çin ve Huawei nasıl bir tepki verecek, bunu merak ediyor. Konuyla ilgili tahminlerinizi yorumlar bölümünden bizlere iletebilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here