Türk Mühendisler Huawei Mobil Servisleri ekosisteminin gelişimine liderlik ediyor!

Türk Mühendisler Huawei Mobil Servisleri ekosisteminin gelişimine liderlik ediyor!

Huawei Mobil Servisleri
Google News Abone Ol

Türk Mühendisler’in Huawei Mobil Servisleri ekosisteminin gelişimine liderlik ettiği açıklandı. İşte konuyla ilgili tüm detaylar.

Huawei Mobil Servisleri  (HMS), HUAWEI’nin hem mobil uygulama geliştiricilere hem de son kullanıcıya hitap eden, yüksek kaliteli ve zengin mobil hizmet ve içerikler sunarken, yazılım geliştiricilere de farklı imkanlar sağlayan bir ekosistem olarak konumlanıyor.

AppGallery büyümeye devam ediyor

Tüm dünyada hem HUAWEI iç ekosisteminde hem de mobil uygulama sektöründe önemli bir ilgi gören HMS ve AppGallery, Türk mühendislerin de yoğun mesaileriyle her geçen gün gelişmeye devam ediyor.

HUAWEI Türkiye Ar-Ge Merkezi Direktörü Hüseyin Hai, konula ilgili yaptığı değerlendirmede; “HMS ekosistemi son kullanıcıya HUAWEI ID, Mobile Cloud, AppGallery, Video, Music, Themes, Screen Magazine ve Browser ile zenginleştirilmiş bir mobil deneyim sunuyor. Mobil uygulama geliştiriciler için ise HMS Core, AppGallery Connect, AR, Health, HiAI, Ability Gallery, Media, Connectivity ve Quick App gibi çeşitli sistemler ve yazılım geliştirme kütüphaneleri ile zengin ve güçlü bir içerik sunuyor. Tüm bu hizmetler, Avrupa basta olmak üzere tüm dünyayı kapsamaya devam ediyor. Yeni ürün ve servisler, dünya genelindeki yazılım geliştiricilere ve HUAWEI kullanıcılarına her gün gelişerek ulaşmaya devam ediyor. Bu değişime birlikte tanıklık etmekten ve HUAWEI Türkiye Ar-Ge Merkezi’ndeki Türk mühendislerle uluslararası toplantılarda bu gelişime katkı sağlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

Huawei Mobil Servisleri

Hollanda’dan Kolombiya’ya

HUAWEI Türkiye Ar-Ge Merkezi’nde görev alan Türk mühendisler ve ekosistem uzmanları, 2020 itibarıyla dünyanın birçok noktasında düzenlenen HDD etkinliklerinde “Codelab” alanında ve “Kodlama Atölyelerinde”, HMS eğitmeni ve konuşmacı olarak yer almayı sürdürüyor. İstanbul da dahil olmak üzere; İngiltere, Hollanda, Şili ve Kolombiya gibi farklı bölgelerde düzenlenen HUAWEI Developer Day organizasyonlarında HUAWEI Türkiye Ar-Ge Merkezi’nde çalışan Türk mühendisler, birikimlerini katılımcılara aktarmaya; ekosistem geliştirme, servislerin test edilmesi, ürün ve uygulama geliştirme, HMS ekosistem danışmanlığı gibi kategorilerde hizmet vermeye devam ediyor.

İlgili Haberler

Huawei MateBook İndirim Günleri Başladı! Ürünlere Nasıl Ulaşacaksınız?

Xiaomi Katlanabilir Akıllı Telefon Tasarımı Huawei İle Aynı Olacak

Getir Uygulaması Huawei AppGallery’e Eklendi. Yeni Huawei Sahiplerine Müjde!

Huawei ve ABD Arasında Savaş Büyüyor! Yeni Belgeler Ortaya Çıktı


CEVAP VER