Android 11 Geri Dönüşüm Kutusu Getiriyor! İşte Bilmediğiniz Detaylar

Galaxy A11 Android 11

Günümüzde en çok konuşulan işletim sistemlerinden bir tanesi Android 11, geri dönüşüm kutusu ile gelecek. Google firması tarafından geliştirilen bu işletim sistemi kafalarda acaba Android Windows benzeri bir platformamı dönüşecek sorusunu yarattı. Dilerseniz Android tarafından getirilen yeni değişikliklere ayrıntılı bir göz atalım.

Öncelikle geri dönüşüm kutusu bulunan işletim sistemlerini tanımak gerekiyor. Örneğin Windows platformunda silme işlemi yaparsanız belgeler ve dosyalar olduğu gibi geri dönüşüm kutusuna gönderiliyor. iOS platformunda ise yine aynı şekilde herhangi bir dosyayı sildiğinizde 30 gün içerisinde geri getirebiliyorsunuz. Bir tek Android işletim sistemi böyle bir özelliğe sahip değildi. Bu nedenle kullanıcıların önemli bir bölümü sürekli olarak konuyla ilgili şikayetlerde bulunuyordu.

Android 11 geri dönüşüm kutusu Windows özelliği kazandıracak

Microsoft şirketinin büyük sorunlar yaşadığı şu günlerde Google, onlara benzemeye çalışıyor. Özellikle de geri dönüşüm gibi son derece önemli bir konuda böyle bir adım atılması umut verici. Fotoğrafınızın veya size ait olan yazılı dökümanların istemediğiniz bir şekilde silindiğini düşünün. Bu durum bazı zamanlarda hem camınızı çok sıkabilir hem de zor durumda bırakabilir.

Bu işletim sisteminin kapsamlı depolama (Scoped Storage) özelliğinin devamı sayılabilecek yeni sistemin uyumlu hale getirilmesi geliştiriciler tarafından sağlanacak. Android 11 geri dönüşüm kutusu, uygulamalar optimize edildiğinde veya API’ler getirildiğinde bu dosyaların çöp kutusuna gönderilmesine destek sunuyor. Yaklaşık olarak 30 gün burada kalması halinde kendiliğinden siliniyor. Böylece sizin geri dönüşüm kutusundaki belgeleri silmek için herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmıyor.

İsteyenler dosya yöneticisi üzerinden yine bu fotoğrafların kaldırılmasını sağlayabilir. Son olarak bu özelliğin zaten bazı Google uygulamalarında kullanıldığını söyleyebiliriz. Google drive ve Google fotoğraflar üzerinden yapacağınız silme işlemlerini geri getirebiliyorsunuz. Elbette bunu yapan yine başka uygulamalar da Play Store üzerinden indirilebiliyor. Sizce yeni Android geri dönüşüm kutusu özelliği kullanıcılara ne tür yararlar sağlayacak? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

>> iOS 14 özellikleri nasıl olacak? İşte tüm bilinenler!

>> Ucuz LG Akıllı Telefon Yakında Piyasaya Çıkabilir: Velvet Modeli İle Tanışın

>> Moto G7 Power İçin Android Sürprizi! Büyük Güncelleme Geliyor

>> Samsung kilit ekranında reklam göstermeye başlayabilir!

 


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here