Epic Games vs Google: Uygulama Mağazası Üzerinden Yeni Bir Savaş Başladı

Epic Games rekor

Epic Games vs Google mücadelesi başladı. Özellikle son dönemlerde oyun devi birçok platform tarafından mahkemeye. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen bütün detaylara birlikte bakalım.

.

Hatırlayacağınız üzere Apple şirketi Epic Games ile ilgili çok fazla kriz yaşadı. Oyun devi özellikle uygulama marketlerinden alınan yüksek komisyonları sert bir şekilde eleştirdi. Bu nedenle yeni bir alternatif oluşturdu. Bu alternatif ile birlikte ödeme işlemini kendi verdiği link üzerinden yapmaya çalıştı. Böylece App Store komisyonlarını geçersiz kılmaya gayret gösterdi.

Konu ile ilgili yaşanan problemler ikiliyi mahkeme sürecine yönlendirdi. Şimdi ise Google Play Store ve Epic Games ile ilgili ciddi bir dava süreci başlıyor. Şirket Play Store içerisinde alternatif bir ödeme sistemi oluşturmak istiyor. Ancak Google buna izin vermiyor.

Epic Games vs Google mücadelesi iyice kızıştı

Ortaya çıkan son detaylara göre yaşanan bu gelişmeler üzerine Google karşı bir dava açtı. Bu dava ile birlikte yeni bir tartışma daha gündeme bomba gibi oturdu. Epic Games alternatif bir ödeme yöntemi sunmaya çalışıyor. Google ve Apple ise buna izin vermiyor. İşte tüm tartışmaların ana kaynağı burası.

Epic Games vs Google

Yaşanan son ihlal ile birlikte Google Play Store platformundan Fortnite oyunu kaldırıldı. Böylece Apple ile benzer bir uygulama yapılmış oldu. Ancak burada Google önemli bir fark uyguladı. Epic Games geliştirici hesabı iptal edilmedi. Bu sayede kullanıcılar daha önceden indirmiş oldukları Fortnite oyunu üzerinden alternatif ödeme sistemlerini kullanabildiler.

Epic Games kıskaca alındı

Yaşanan gelişmeler ile birlikte Epic Games kıskaca alınmış oldu. Hem Apple hem de Google ciddi bir şekilde bu uygulamaya yükleniyor. Yüksek bir ihtimalle alternatif ödeme sistemini devre dışı bırakmak zorunda kalacak olan Fortnite oyunu Google ile aynı düzleme gelecek.

Fortnite oyunu indirmiş olanlar bu oyunu oynamaya devam edebilecek. Getirilen yeni düzenleme yeni oyunu yükleyecek olan kişileri kapsıyor. Peki sizce bu mücadelede kim haklı?

İlgili Haberler:

>> Instagram Yeni Canlı Yayın Özellikleri Alıyor: Büyük Kolaylık Sağlayacak

>> WhatsApp Yeni Güncelleme İle Büyük Bir Özellik Kazandı: Sonunda Geldi

. . . . .