Tweetleri Geri Alma Özelliği Yakında Geliyor

Twitter tweetleri geri alma özelliğini denediğini doğruladı. Ancak bu özellik sadece profesyonel kullanıcılara sunulabilir. 

Ortaya çıkan kanıtlar, Twitter’ın tweetleri geri almaya yarayan bir özelliği ekleyeceğini ortaya çıkardı. Ve fakat, bu özelliği kullanmak isteyen kullanıcılar mikro blog sitesine ödeme yapmak durumunda. Uygulamalar üzerinde araştırmalar yapan Jane Manchun Wong, bu özelliği açan bir abonelik ekranını keşfetti. Tweetleri geri alma özelliği, Twitter kullanıcılarına ödeme karşılığı çeşitli özellikler sağlayan bir seçki içinde olacak. Twitter’ın bu hazırlığı yaptığı bir anket içinde ortaya çıktı. Bununla birlikte gazeteciler site yönetimine ulaştı ve bu özelliklerin doğruluğunu onayladı. Şimdilik bu özellikler deneysel bir aşamada bu yüzden gelecekleri belirsiz.

Sonuçta bu özelliklerin geniş çapta kullanıma alınacağı tarih belli değil. Lakin Twitter’ın bu özelliği potansiyel abonelik servisi için planladığı oldukça açık. Birçok önemli gerçek ve tüzel kişiliğin Twitter hesapları var. Bu önemli kimseler artık birçok önemli duyuruyu bu siteden yapmakta. Bazıları için büyük skandalların önüne geçecek bir geri alma butonu abone olmak için iyi bir cazibe yaratacaktır. 

 

Tweetleri geri alma özelliği de dahil farklı özellikleri sunacak abonelik servisi hakkında Twitter detay vermiyor

Şimdilik Twitter bu özelliğin limitli bir kesime mi yoksa herkese mi sunacağı hakkında resmi bir bilgi vermedi. Belki de sosyal mecranın yöneticileri bu konudaki kararlarını henüz vermemiş bile olabilirler.

Ayrıca, düğme tasarımından sitenin iletiyi yayınlamadan önceki gösterdiği uyarı gibi birçok görseli de Wong paylaştı. Ne yazık ki aslında bu düğme hepimizin asıl arzusu olan tweetleri düzenlemeye yarayan düğme değil. Ancak yine de kriz anlarında sizi kurtaracak bir özellik silsilesinin ilk parçası olmasını bekleyebiliriz.

Bunun yanında Twitter’a bazı önermeler de yapılıyor. Bunlardan birisi saldırgan tweetler atan kişilere bir uyarı göstererek bu tarz tweet gönderen kişilerin bir kez daha düşünmesini sağlamak. Bu tıpkı içinde kovid-19 yazılı gönderiler yayınlanmadan çıkan uyarılarla benzer biçimde çalışması mümkün. Bu tarz küçük uyarılar belki de Twitter’daki olumsuz ortamı düzeltmek için bir fayda sağlama noktasında işlevsel olacaktır.

Diğer haberler:

>> Cep telefonları arama yapmak için kullanılmıyor: İşte yeni kullanım amaçları!

>> Sosyal Medya Hesapları Tehlikede: Hesabınız Ele Geçirilebilir