Twitter Alışveriş Özelliği Kullanıcılarla Buluşuyor: Yeni Facebook Doğuyor

Twitter güvenilir arkadaşlar

Dünyanın en büyük sosyal medya platformları içerisinde yer alan Twitter alışveriş özelliği ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Özellikle son dönemlerde bu tür platformların alışveriş konusuna önem verdiğini görüyoruz. İşte konu ile ilgili merak edilenler.

Uygulama içi alışveriş konusunda sosyal medya siteleri neredeyse ortak bir fikir ile hareket ediyor. Facebook ve Instagram birçok alışveriş özelliğini kendi sitesine entegre etti. Hem satıcılar hem de alıcılar hızlı bir şekilde bu platform üzerinden alışveriş yapabiliyor. Facebook ve bağlı platformların bu tür özelliklerine alışmıştık.

Twitter ise alışveriş konusunda en geriden gelen platform olarak biliniyor. Hatta şirket reklam konusunda bile Facebook kadar aç gözlü değil. Şimdiki adı Meta olan şirket neredeyse her yere reklam bırakmaya çalışıyor. Twitter ise bu konuda daha sakin. Ayrıca online ticaret konusunda Facebook ve Instagram kadar agresif değil.

Twitter alışveriş özelliği canlı yayında tanıtılacak

Yapılan açıklamalara göre büyük satış promosyonları ile yakından ilişkili olan Şükran Günü sonrasında bir canlı yayın gerçekleşecek. Bu canlı yayın Walmart ve Twitter işbirliği ile yapılacak “Cyber Deals Sunday” isimli yayın Twitter üzerinden yayınlanarak online alışveriş yapılması sağlanacak.

Twitter alışveriş özelliği

Bu canlı yayına bakıldığında video canlı yayını çevrimiçi katalog ve Twitter akışı gibi kategorilerin olduğu görülüyor. 3 farklı kategoride yapılacak olan canlı yayın sunumu Twitter için büyük bir öneme sahip. Şirket ilk defa alışveriş özelliğini bu kadar kendisi ile iç içe bir şekilde kullanacak. Bahsi geçen alışveriş özelliği ilk etapta sadece iOS ve masaüstü platformlarında kullanılabilecek.

Twitter strateji değişikliğine gidiyor

Hatırlayacağınız üzere Twitter platformu borsalarda iyi bir skor elde edemedi. Bu nedenle şirketin daha fazla gelir elde edebilecek yollara başvurması gerekiyor yorumları yapıldı. Şimdilerde bu devasa platform alışveriş özelliğini kendisi ile iyice entegre etmeye çalışıyor.

Genel olarak bakıldığında bu özellik birçok dev marka tarafından kullanılabilir düzeyde. Peki siz Twitter tarafından getirilmek istenen bu tür alışveriş özellikleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> Twitter Arama Özelliği Her Şeyi Değiştirecek: İşte Bomba Gibi Güncelleme

>> Twitter Ücretli Tweet Sistemine Kesin Geçiş Yaptı: Bazı Tweetler Paralı Olacak