Elon Musk Twitter İçin Ücretli Abonelik Düşünüyor: Devlet Yetkilileri ve Şirketlere Paralı Olacak

Elon Musk davalar

Elon Musk Twitter için yeni kararlar almaya devam ediyor. Bildiğiniz üzere bu platform sıradan kullanıcılar için herhangi bir ücrete tabi değil.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformları içerisinde yer alan Twitter sürekli olarak büyümeye devam ediyor. Elon Musk sonrasında bu büyümenin çok daha fazla arttığını görüyoruz. Milyarder iş insanı troll hesaplara el atacağını söyleyerek Twitter platformunun aslında normal dışı büyüdüğünü ifade etmiş oldu.

Tüm bu tartışmaları bir kenara bırakacak olursak özellikle son dönemlerde ilginç bazı tartışmalar yapılıyor. Bu tartışmalara baktığımızda Twitter platformunun ücretli hale gelme ihtimali dile getiriliyor. Çok büyük yenilikler düşünülse bile bunların hepsi tamamen ücretsiz olacak. Fakat devlet adamları ve şirketleri için durum farklı.

Elon Musk Twitter için yeni fikirler üretiyor

Twitter denilince akıllara herkesin istediği gibi paylaşımlar yapabildiği son derece özgürlükçü bir platform geliyor. Ancak şirketin bundan belirli bir miktarda para kazanması gerekiyor. Elon Musk işte tam olarak bu noktaya parmak basacak. Kendisi daha fazla gelir artırmak istiyor.

Elon Musk Twitter

Twitter’ı kullanan sıradan insanlar herhangi bir ödeme yapmayacak. Bunun yerine devlet adamları ve şirketlerden bazı ödemeler talep edilecek. Küçük miktardaki ödemelerin gündeme gelebileceği belirtiliyor. Muhtemelen Twitter böyle bir ödeme sistemi getirirse bile bu çok yüksek miktarlarda olmayacak.

Twitter yepyeni bir dönem başlatabilir

Bildiğiniz üzere Twitter platformunda herhangi bir tweet paylaşmak ücretli değil. Ancak şirketler veya devlet adamları sponsorlu tweet paylaşmak isterlerse belirli miktarlarda ödeme yapması gerekiyor. Şu anda baktığımız zaman Twitter’ın yeni bir iş modeli geliştireceğini görüyoruz.

Özellikle önümüzdeki aylarda Elon Musk tarafından yapılacak yeni çalışmaların detayları iyice netleşecek. Böylece Twitter ile ilgili ne tür değişikliklerin ortaya çıkacağını görmüş olacağız. Peki sizce Twitter hakkında daha başka ne tür değişiklikler yapılmalı? Konuyla ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Elon Musk, Twitter ‘ı Almak İstiyor! Servet Değerinde Teklif!

>> Elon Musk Twitter Kararı İle Her Şeyi Değiştirebilir: Yatırımcı Arıyor