Instagram Yeni Reels Özelliği Deniyor: Bu Defa Tutacak

Yeni Instagram Reels

Instagram yeni Reels özelliği ile kullanıcıların beğenisini kazanmaya çalışacak. Ortaya çıkan son detaylara göre uygulama önemli bir değişikliğe imza atıyor.

Dünyanın en fazla kullanılan sosyal medya platformları içerisinde yer alan Instagram ilginç çalışmalara yer veriyor. Videoların uzunluğunu daha önceden 60 saniyeye kadar çıkaran sosyal medya devi bunu değiştirdi. 15, 30 ve 60 saniyelik Reels videolarına izin veren şirket bunu ileriye taşıdı.

Bundan sonra isteyenler 90 saniyelik uzunluğa sahip paylaşımlar yapabilecek. Kimi Instagram kullanıcıları 90 saniye seçeneğini görmeye başladı. Uzunluk seçeneği ile birlikte artık zaman sınırı büyük oranda ortadan kalkmış oluyor. Zaten bu tür videoların en büyük amacı çabuk tüketilebilen içerikler ortaya çıkarmak.

Instagram yeni reels özelliği

4 uzunluk seçeneğine erişince küçük bir pencerenin açılacağı ve uzunluk seçeneklerinin yenileneceği ifade edildi. Video platformları içerisinde mücadele çok hızlı bir şekilde devam ederken Instagram tarafından böyle bir karar alınması aslında pek şaşırtıcı olmadı. 4 uzunluk seçeneği birçok kullanıcıyı buraya çekecek.

Instagram yeni Reels özelliği

Sosyal medya devine en yakın rakibi olarak TikTok görülüyor. Zaten böyle bir özelliğin olmasının en önemli nedeni ise TikTok olarak gösterilmişti. Kısa videoların ve çok çabuk bir şekilde tüketilebilen içeriklerin yer aldığı bu videolar kullanıcılardan büyük beğeni toplamıştı.

Instagram yeni özellikler almaya devam edecek

Sosyal medya devlerinin artık TikTok platformundan özellik aldığını biliyoruz. Hatta Twitter bile TikTok uygulamasından bazı özellikleri kendisine geçirdi. Instagram bu yeni özelliklerle birlikte kullanıcıların beğenisini daha fazla toplamaya gayret gösteriyor. Aksi halde rekabette elenme ihtimali son derece yüksek.

Önümüzdeki haftalarda Instagram muhtemelen daha fazla özelliği kendi bünyesinde ekleyecek. Bu özelliklerin büyük bir bölümünün TikTok ile ilgili olması bekleniyor. Bu sayede platform satın alınmasa bile yine de bazı özellikler Instagram içerisinde yer alabilecek. Konu ile ilgili gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Instagram’da Kapalı Profilleri Görmek Mümkün: İşte O Yöntem

>> Instagram Mesajlaşma Problemleri Yaşatıyor: Kullanıcılar İsyanda