Instagram Yeni Canlı Yayın Özellikleri Alıyor: Büyük Kolaylık Sağlayacak

Instagram iki özellik

Dünyanın en büyük sosyal medya platformları içerisinde yer alan Instagram yeni canlı yayın özelliği ile birlikte kullanıcılarla buluşacak. Hadi gelin hem bu özelliğe hem de diğer detaylara birlikte bakalım.

Instagram hiç şüphesiz dünyanın en fazla tercih edilen sosyal medya platformları arasında. Potansiyeline baktığımızda gelecek yıllarda daha popüler olma ihtimali var. Ancak şu sıralar bu platform bazı eksiklerini gidermek için uğraşıyor. Bu eskilerden birisi de hiç şüphesiz canlı yayın ile ilgili

Hem gizliliği hemde işlevselliği artırmak isteyen Instagram bazı yeni denemelerde bulunuyor. Bu yeni denemeler sayesinde kullanıcı sayısında önemli miktarda artış sağlanabiliyor. Bu seferki yenilik ise daha çok canlı yayın özelliği ile ilgili. Gelecek olan iki yeni özellik kullanıcıları tatmin edecek gibi görünüyor.

Instagram yeni canlı yayın özellikleri belli oldu

Yeni gelecek olan bu özelliklerden ilki zamanlama ile ilgili. Bildiğiniz üzere YouTube platformunda canlı yayın zamanlayıcısı var. Bu zamanlayıcı sayesinde insanlar ne zaman canlı yayın olacağını biliyor. Ancak Instagram böyle bir özellik kullanmıyordu. Böylece uygulama için önemli bir özellik daha gelmiş olur.

Instagram yeni canlı yayın

Alıştırma modu ise bir diğer önemli detay olarak karşımıza çıkıyor. Bu özellik ise daha çok canlı yayın öncesinde yapılacak testler ile ilgili. Canlı yayın yapan kişiler daha öncesinde bir test yayın yapabilir. Kullanıcılar test yayınına katılıp bağlantı sorunu olup olmadığını görebilir. Böylece canlı yayın süreci problemli geçmez.

Yeni özellikler kullanıcı sayısını arttırabilir

Ortaya çıkan bu özellikler ile birlikte uygulamanın kullanıcı sayısında önemli miktarda artış görülebilir. Bu artış sayesinde Facebook kendi imajını az bile olsa tamir etme imkanı bulacak.

Hem alıştırma modu hem de canlı yayın zamanlayıcısı üst düzey bir deneyeyim sunacak gibi görünüyor. Bu özelliklerin 2021 yılı içerisinde tam kararlı hale gelmesi bekleniyor. Peki siz bu özellikler hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Çocukları Sosyal Medya Fenomenlerinden Korumak İçin Yeni Çalışma Başlatılıyor

>> iPhone 13 Kamerası Büyüleyici Görüntüler Çekti: Samsung Fena Kızacak