Twitter Podcast Sekmesi İle Geliyor: İçerik Üretenler Kazanç Sağlayacak

Twitter çalışanları rakip

Twitter podcast sekmesi açacak gibi görünüyor. Bu özellik tüm dünyada birçok uygulama tarafından kullanılıyor.

Sosyal medya platformları birçok alanda birbirlerini taklit edebiliyor. Mesela Instagram genel olarak baktığımızda TikTok platformundan birçok özellik alıyor. Şimdi ise Twitter, podcast özelliği ile kullanıcıların karşısına geçiyor. Clubhouse ile adeta zirveye oturan podcast özelliği şimdilerde Twitter tarafından kullanılacak.

Sosyal medya devi geçtiğimiz günlerde uygulamanın simgesini değiştireceğini bile söylemişti. Yani yenilikçi olma açısından fazlasıyla ön planda. Hatta profil fotoğraflarının NFT dosyalarına dönüştürülmesini bile desteklemişti. Böylece şirketin birçok farklı yenilik denemek istediğini rahatlıkla görebiliyoruz.

Twitter podcast sekmesi deneme aşamasında

Herhangi bir sosyal medya platformunun yenilikçi olması son derece önemli. Dinamik yapı sayesinde kullanıcı sayısı belirli bir oranda tutulabiliyor. Twitter tarafından getirilecek olan podcast özelliği ise kullanıcı sayısını artırma ihtimaline sahip. Gelen son detaylara göre şirketin son derece önemli bir hamlesi olacak.

Twitter podcast sekmesi

Twitter üzerinden yapılan bir paylaşımda podcast sekmesinin şu an kullanımda olduğu ifade edildi. Spaces sesli sohbet özelliğinden hemen sonra Twitter böyle bir deneme yapıyor. Bu sayede şirketin podcast gibi özelliklere yöneldiğini rahat bir şekilde görebiliyoruz. Twitter tüm bu hamlelerini birkaç adım daha ileriye taşıyacak.

Podcast üzerinden gelir elde edilebilir

Twitter sadece kendisi kazanma odaklı bir platform değil. Bunun yerine içerik üreticilere de kazandırmaya gayret gösteriyor. Şirketin kendi podcast’ini üretmek isteyenlere böyle bir sekme getireceği tahmin ediliyor. Podcast sekmesine reklam yerleştirilmesi ile birlikte içerik üreticiler normalden daha fazla kazanç elde edebilir. Bu platformda içerik üreten kişiler genellikle pek gelir elde edemiyor.

Instagram ve TikTok gibi uygulamalarda olduğu gibi iyi miktarlarda kazanç sağlamak isteyen Twitter, podcast özelliğine reklamlar yerleştirecek gibi görünüyor. Bu sayede hem içerik üreticiler hem de uygulamanın kendisi kazancını artıracak. Peki sizce Twitter daha başka hangi özelliklere yer vermeli. Konuyla ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Twitter ‘dan DM, Yani Özel Mesaj İle İlgili Yeni Bir Güncelleme Geldi!

>> Twitter Yeni Özelliği Baş Ağrınızı Önleyecek: Bomba Gibi Özellik Geliyor