Twitter, sesli mesaj özelliğini kullanıcılarına sunuyor!

Twitter sesli mesaj
Google News Abone Ol

Twitter, sesli direkt mesaj özelliği üzerinde çalışmalara başladı. İlk olarak 3 ülkede test edilen özellik hakkında işte tüm bilinenler.

Sosyal medya platformlarına sıkça yeni özellikler eklenmeye devam ediyor. Örneğin ilk olarak Snapchat platformunda gördüğümüz hikaye özelliği, sırasıyla bütün sosyal medya platformlarında kullanıcıların karşısına çıktı. Bununla beraber TikTok platformunda çekilen videoların benzeri, artık Instagram uygulamasının Reels kısmında karşımıza çıkıyor. Twitter ise yine farklı platformlarda gördüğümüz bir özelliği eklemek için çalışmalara başladı. Uzun süredir kullanıcıların ihtiyacı olan sesli özel mesaj özelliği, yakında tüm ülkelerdeki kullanıcılara sunulacak. İşte Twitter sesli mesaj özelliği hakkında tüm bilinenler.

Twitter sesli mesaj özelliği, 3 ülkede test ediliyor

Twitter, her geçen gün farklı yenilikler ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Son zamanlarda sesli mesajlara önem verdiğini söyleyebiliriz. Çünkü geçtiğimiz yıl, sesli Tweet atma özelliğini kullanıcılarına sunmuşt­u. Yakın zamanda ise sesli mesaj özelliğinin sunulacağına dair dedikodular mevcuttu. Sonunda sesli mesaj özelliği, belirli ülkeler tarafından test edilmeye başland­ı.

Twitter sesli mesaj

İlk olarak, Japonya, Brezilya ve Hindistan’da test edilmeye başlanan özellik, yakında tüm ülkelerde sunulaca­k. Bu özellik sayesinde, iki kullanıcı arasında 140 saniyelik ses kayıtları yollanabilece­k. Bu sınırlamanın ilerleyen zamanlarda değişip değişmeyeceği merak konusu. Çünkü Twitter, Tweet karakter sınırlamasını gün geçtikçe arttırıyor. Bu özelliğin de sınırlamasını ilerleyen zamsanlarda arttıracaktır.

Twitter sesli mesaj

Clubhouse Platformu ile karşımıza çıkan sesli sohbete olan ilginin artmasından sonra Twitter tarafından sesli mesaj ile ilk adım geldi. İlerleyen günlerde Clubhouse benzeri sohbet odaları oluşturulabilece­k bir özellik getirece­k mi, merak konusu.

Twitter Hindistan Genel Müdürü, Hindistan Twitter kullanıcılarında test etmeye başlanan yeni özellik ile alakalı açıklamada bulundu­. Twitter’ın en önemli Pazar bölgelerinden biri olduğunu belirten Genel Müdür, söz konusu platforma eklenen yeni özelliklerin ilk olarak Hindistan’da denenmesini doğru bulduğunu açıkladı. Ayrıca yeni özellik ile birlikte, insanların birbirine olan duygularının aktarımı konusunda kolaylık yaşanacağını ve eklenen bu özellikten dolayı mutlu olduğunu belirtti. Umarız yakın zamanda Twitter Türkiye’ye de sesli mesaj özelliği gelir.

İlgili Haberler

>> Sosyal Medya Sansürlerine Büyük Tepki Geldi: Twitter Yine Hedef Tahtasında!

>> Twitter, Donald Trump’ın hesabını açmayı düşünmüyor


CEVAP VER