Twitter Threads Davasına Hazırlanıyor: İşler Karışacak!

Threads spor müsabakaları için yeni özellik

Twitter Threads uygulamasan tepki olarak Meta’ya karşı yasal işlem başlatma niyetiyle ilgili olarak Mark Zuckerberg’e bir yasal mektup yayınladı.

Meta’nın yeni Threads sosyal ağ uygulaması, dün resmi olarak lanse edilmesinin ve ilk gününde 48 milyon kaydolmasının ardından şu anda teknolojideki en büyük konuşma haline geldi. Twitter, bu duruma tepki olarak “Twitter’ın ticari sırlarının ve fikri mülkiyetinin yasa dışı olarak kötüye kullanılması” nedeniyle Meta’ya karşı yasal işlem başlatma niyetiyle ilgili olarak Mark Zuckerberg’e hitaben bir yasal mektup yayınladı.

Twitter Threads Davasına Hazırlanıyor: İşler Karışacak!

Twitter’ın Mark Zuckerberg’e yazdığı bu yasal mektup, Meta’nın Threads sosyal ağ uygulamasını geliştirirken Twitter ticari sırlarına erişimi olan ve bu avantajı kullanan düzinelerce eski Twitter çalışanını işe aldığını iddia ediyor. Mektup, Threads’i açık bir şekilde bir Twitter “taklitçi uygulaması” olarak tanımlıyor ve bu tür eylemlerin eyalet ve federal yasalara aykırı olduğunu belirterek Meta’nın Twitter’ın ticari sırlarını ve diğer gizli bilgileri kullanmayı bırakmasını talep ediyor. Ayrıca, mektup Meta’ya Twitter’ın verilerini tarama veya kazıma yetkisi olmadığını hatırlatıyor. Twitter Threads ile davalık oluyor.

Twitter Threads

 

Meta’nın iletişim temsilcisi, Twitter’ın iddialarını çürüten ve Threads mühendislik ekibindeki hiç kimsenin daha önce Twitter için çalışmadığını belirten kısa bir açıklama yaptı. Ancak Twitter, iddialarının arkasında durarak Meta’ya karşı yasal süreci başlatma niyetini ortaya koyuyor.

Bu gelişmeler, teknoloji dünyasında büyük bir tartışma ve ilgi odağı haline gelmiş durumda. Twitter Threads  arasındaki bu hukuki mücadele, ilerleyen günlerde daha fazla detay ve açıklama ile devam edecek. Önümüzdeki günlerde bu dava nasıl ilerler bilmiyoruz. Fakat Threads uygulamasının çok kısa bir sürede büyük bir ilgi ile karşılaşıldığını biliyoruz. Bu yüzden Twitter’dan daha yüksek bir aktif kullanıcı sayısına sahip olan bir sosyal medya platformu halline geleceği düşünülüyor.

İlk etapta baktığımızda iki platform arasında devasa farklar yer alıyor. Hatta Threads için birçok eksiğin olduğunu söyleyebiliriz. Tabii ki zamanla yerine oturacaktır. Sosyal medya platformları hakkında yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> YouTube Ekran Kilitleme Özelliğiyle Video Deneyimini Geliştiriyor