Twitter Yeni Düzenleme Özelliği İçin Çalışma Yapıyor: Önemli Bir Değişiklik Geldi

Twitter yeni düzenleme

Twitter yeni düzenleme özelliği ile ilgili çalışmalarını devam ettiriyor. Çeşitli yenilikler sayesinde şirket daha etkili ve kolay bir kullanım istiyor.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformları içerisinde yer alan Twitter bu aralar bazı yenilikler deniyor. Konu ile ilgili ortaya çıkan yeni haberlere baktığımızda tweet yerleştirme özelliği üzerinde çalıştıklarını görüyoruz. Bu özellik ile birlikte tweet’in ne ölçüde düzenlendiğini görmek mümkün.

Twitter Yeni dönemde çok fazla yenilik yapmaya gayret gösteriyor. Böylece en yakın rakipleri olan Instagram ve TikTok gibi platformları geçmek istiyor. Elbette ABD’li sosyal medya devi için bu hiç kolay olmayacak. Ancak yeni bazı özellikler sayesinde kullanıcı sayısını artırmak istediği çok açık.

Twitter yeni düzenleme özelliği

Konuyla ilgili detayları uygulama araştırmacısı olarak bilinen Jane Manchun Wong üzerinden alıyoruz. Onun yaptığı paylaşımlara baktığımızda düzenlenmiş bir tweet ile ilgili nasıl bir değişikliğinin görüldüğü ortaya çıkıyor. Kendisi atılan bir tweet’in iki versiyonunu tanıttı.

Twitter yeni düzenleme

Yayınlanan iki versiyona baktığımızda aslında Twitter’ın ne yapmak istediği biraz daha netleşiyor. Şirket yayınlanan bir tweet ile ilgili “yeni bir sürümü var” uyarısı ekliyor. Böylece kullanıcılar atılan tweet ile ilgili yeni sürüme göz atabiliyor. Kullanıcılar hem eski hem de yeni tweet’e bakabiliyor.

Twitter yeni düzenleme özelliği henüz resmiyete kavuşmadı

Konuyla ilgili detaylara baktığımızda bu özelliğin henüz resmiyete kavuşmadığını görüyoruz. Yani Twitter tarafından paylaşılan tüm bu özellikler dedikodu boyutunda. Genellikle Jane Manchun Wong gibi isimler bu tür özellikleri paylaşıyor. Twitter yeni düzenleme özelliği bunlar arasında yer alıyor.

Twitter Blue aboneleri ilk etapta bu yeni özelliği kullanacak. Hemen ardından diğer aboneler bu özelliklere erişim sağlayabilecek. Özelliğin tam olarak ne zaman kullanıcılarla paylaşılacağı henüz net değil. Fakat Twitter tarafından paylaşılan bu tür özelliklerin kesin olarak gelmeme ihtimali olduğunu da belirtelim. Konuyla ilgili gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Web 5 Teknolojisi Twitter Kurucusu Tarafından Duyuruldu

>> Elon Musk Twitter İşini İyice Çocuk Oyuncağına Çevirdi: Ne Yapmaya Çalışıyor?