Elon Musk Twitter İşini İyice Çocuk Oyuncağına Çevirdi: Ne Yapmaya Çalışıyor?

Twitter iş arayanlar

Elon Musk Twitter işini artık iyice çocuk oyuncağı haline getirdi. Özellikle son dönemlerde bu alanda çok ciddi tartışmalara neden oldu. Hadi gelin merak edilen detaylara birlikte bakalım.

Uzun bir süredir devam eden Twitter ile ilgili tartışmaların ana kaynağı Elon Musk. Kendisi bu sosyal medya platformunu satın almak istediğini söylemişti. Yaşanan bazı gerginlikler nedeniyle bir süre satın alım işlemi ertelendi. Ancak bugünlerde yeni bazı gelişmeler ortaya çıktı.

Bundan sadece birkaç hafta önce Elon Musk bot hesap sayısı nedeniyle Twitter platformunu satın almaktan vazgeçtiğini söylemişti. Hemen ardından satın alacağını belirtti. Şimdi ise kendisi bu platformu satın almayacağı yönünde sinyaller verdi. Kısacası kafaları adeta çorbaya çevirdi.

Elon Musk Twitter işini çok karıştırdı

The Washington Post tarafından yayınlanan yeni haber gündemi ısıtmaya yetti. Ünlü girişimcinin Twitter platformunu satın almaktan vazgeçme konusunda büyük bir yol kaydettiği ifade edildi. Bunun en önemli nedeni ise finansman konusu oldu.

Elon Musk Twitter işini

Elon Musk, Binance ve Suudi Arabistan gibi ülkelerden gelecek destekçiler ile ilgili görüşmeleri sonlandırdı. Böylece kendisinin satın almaktan vazgeçeceği ifade ediliyor. Ancak vazgeçmesi durumunda 1 milyar dolarlık ceza ödemek zorunda kalacak.

Elon Musk ile ilgili son gelişmeler

Ortaya çıkan sinyaller en sonunda bombayı patlattı. Elon Musk kesin olarak Twitter anlaşmasını feshetti. Anlaşmadan vazgeçmesi aslında para cezası verilmesini gerektiriyordu. Fakat kendisi Twitter’da yer alan sahte hesapların miktarı nedeniyle bu anlaşmadan ceza almadan kurtuldu. Elon Musk Twitter işini ucuz atlattı.

Birçok kişi onun daha popüler olmak için böyle bir yol tercih ettiğini düşünüyor. Bazıları ise Twitter platformunda yer alan bot hesap sayısının fazlalığı nedeniyle böyle bir yola başvurduğunu söylüyor. İşin açıkçası konu ile ilgili kafalar son derece karışık. Peki sizce Elon Musk Twitter ile ilgili neden bu tür hamleler yapıyor? Konu ile ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Tesla Elektrikli Otomobil Satışlarında Lider Konumunu Kaybetti: İşte Yeni Dev

>> Twitter Troll Hesaplar Nedeniyle Büyük Tepki Topluyor: Toksik Sosyal Medya