Ünlü Milyarder Servetinin Yarısını Kripto Paralarda Tutuyor: Tam Bir Boğa

Kripto para yasası

Ünlü milyarder servetinin yarısını kripto para birimlerinde tutarak bu alana ne kadar çok güvendiğini göstermiş oldu. Her ne kadar düşüş moralleri bozsa bile yine de bazı milyarderler kripto para devine güveniyor.

Dünyanın en büyük kripto para birimi olarak bilinen Bitcoin her geçen yıl daha fazla değerini artırıyor. Özellikle son dönemlerde kripto paralara çok ciddi bir yönelim var. Hatta bazıları onu en iyi yatırım aracı olarak görüyor. Ocak 2022 başlarından beri 40 bin doların bile altına inen Bitcoin tedirginlik yaratmıştı.

Yatırımcıları korkutan bu düşüş milyarderleri açıkçası pek ürkütmüyor. Mesela ünlü milyarder yatırımcı Bill Miller bunlardan sadece bir tanesi. Ona sorulduğunda kendisi Bitcoin boğası olduğunu söylüyor. Kripto para birimlerine en çok yatırım yapanlar arasında yer alıyor.

Ünlü milyarder servetinin yarısını dijital varlıklarda tutuyor

Elbette piyasada çok fazla yatırım yapan kişi var. Fakat bazı milyarderler diğerlerine göre daha yüksek risk alıyor. Mesela ünlü milyarder servetinin yüzde 50 gibi bir bölümünün Bitcoin ve türevlerinde olduğunu söylüyor. Yaptığı açıklamada 2014 yılında ilk Bitcoin alım işlemini yaptığını söyledi.

Ünlü milyarder servetinin yarısını

Bitcoin 200 dolar civarında işlem görürken satın alan ünlü yatırımcı hemen ardından durmadı. 500 dolar civarına ulaşan kripto para devi onun yatırım portföyünde yer aldı. Ancak kendisi Bitcoin 66 bin dolara düştüğünde tekrar satış işlemi yaptığını ve 30 bin dolardan alım yaptığını söyledi.

Bitcoin büyük yatırım araçlarını yenebilir

Ünlü yatırımcı tarafından yapılan açıklamalarda Bitcoin ile ilgili son derece olumlu bir bakış açısı sezmek mümkün. Kendisi kripto para devinin altın gibi yatırım araçlarını bile geçeceğini düşünüyor. Sadece bu bile onun aslında gerçek bir Bitcoin boğası olduğunu gösteriyor.

Şu sıralar kripto para devi 40 bin doların üzerinde tutunmaya çalışıyor. Bakalım ilerleyen haftalarda bu seviyeleri aşıp eski en yüksek noktalara yeniden ulaşabilecek mi?

İlgili Haberler:

>> Bitcoin ve Ethereum Kritik Seviyelerde: BNB ve XRP Direniyor

>> Bitcoin 120 Bin Dolar Hedefine Ne Zaman Ulaşacak? Analistler Açıkladı