iPhone 15 Yepyeni Kamera İle Yolda: İşte Detaylar!

iPhone 15 modeli

Henüz iPhone 14 serisi tanıtılmadan, iPhone 15 hakkında ilk ayrıntılar belli oldu. İşte kamerası hakkında ortaya çıkan ilk detaylar.

Genellikle Android tarafında tam ekran hissiyatını bir hayli önemsendiğini söyleyebiliriz. Özellikle kullanıcılara tam ekran hissiyatını yaşatabilmek adına birçok yeni teknoloji geliştirildi. Örneğin Pop-Up kameralar kullanıcının söz konusu telefonu tam ekran kullanabilmek için geliştirilen bir teknoloji idi. Fakat pop-up kameraların sağlamlığı her ne kadar tartışılır olsa da, tercih edilen modeller ile karşımıza çıktığını söyleyebiliriz. iPhone tarafına baktığımızda ise son yıllarda tanıtılan bütün iPhone modellerinde çentikli ekran tasarımından vazgeçilmediğini görmekteyiz.

iPhone 14 hakkında ortaya çıkan görseller, yeni modellerin delikli ekran tasarımı ile geleceğini iddia etmişti. Sonrasında ise farklı kaynaklarda aynı iddia yinelendi. Artık iPhone 14 modellerinin delikli ekran tasarımı ile geleceğini söyleyebiliriz. Henüz iPhone 14 serisinin tanıtımına aylar olmasına rağmen serinin bir sonraki modeli olarak alınacak iPhone 15 modeli hakkında bazı sızıntılar ortaya çıktı. İddialara göre Apple iPhone 15 modelinin hem ön hem de arka kamera tarafında köklü değişikliklere gidecek.

iPhone 15 Yepyeni Kamera İle Yolda: İşte Detaylar!

İddialara göre Güney Kore’li bir şirket Apple ile anlaşma yaptı. Bu anlaşmaya göre, yeni iPhone modellerinde sunulacak kameralara bir yenisi daha eklenecek. İlk seferde 155 milyon üretilecek kameranın ilk detayları da belli oldu. İddialara göre, bu yıl Eylül ayında tanıtılacak olan iPhone 14 serisi modellerinde, yeni kamerayı göremeyeceğiz. Fakat güvenilir kaynaklar, 2023 yılının Eylül ayında tanıtılacak olan iPhone 15 serisi modellerinde, telefoto kameranın kullanılacağını iddia ediliyor. Söz konusu lens, periskoop kamera olarak geçmeyebilir. Fakat zoom konusunda rakiplerine gözdağı verecek teknolojiler ile çalışmaya başladığını söyleyebiliriz.

iPhone fiyatları

Henüz iPhone 15 serisi hakkında sızıntıları paylaşmak için çok erken olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü önümüzdeki iPhone 14 serisi ile gelecek modeller mevcut. Bununla beraber iPhone serisine ait katlanabilir akıllı telefonlardan da bahsedilmekteydi. Bu yüzden bir  buçuk yıl sonra tanıtılacak model için konuşmak henüz erken. Önümüzdeki günlerde yeni model hakkında daha fazla ayrıntı ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Akıllı Telefon Şirketleri Sıralandı: En Popüleri Hangisi?

>> Realme 9 Pro Plus Uygun Fiyatı İle Satışa Sunuldu!