Uygun Fiyatlı iPhone Tarih Oluyor: Hayaller Suya Düştü!

Uygun fiyatlı iPhone SE

Uygun fiyatlı iPhone olarak adlandırılan iPhone SE serisi hayali suya düşüyor. Artık seriye ait yeni modellerin gelmeyeceği iddia edildi. İşte tüm detaylar.

Apple hayranlarının uygun fiyatlı iPhone S­E modeline olan hasreti, beklenenden daha uzun süreceğe benziyor. Son bilgilere göre, iPho­ne SE serisinin 2024 yılına kadar beklenen tanıtımı gerçekleşmeyecek ve kullanıcılar 2025 yılına kadar sabırlı olmak zorunda kalacak. Uygun fiyatlı iPhone SE modelleri, Türkiye’deki tüketiciler arasında dolar kuru ve yüksek vergilerin etkisiyle popüler hale gelmişti. Son dönemlerde ise 2024 yılında tanıtılması beklenen yeni iPhone SE modelinin, 2025 yılına ertelenebileceğine dair bir haber ortaya çıkmıştı. Hayranlar 2025 haberi ile yıkılırken, bir üzücü haber daha geldi.

Son sızıntılara göre Apple, SE serisini bir süreliğine tozlu raflara kaldırmış olabilir .Yani artık iPhone SE modeli, her iki yılda bir tanıtılmayabilir. Söz konusu seri, alım gücü düşük olan Türkiye benzeri ülkelerde oldukça ilgi gördüğü içini, Apple’ın pazar payını düşürecektir. İşte ortaya çıkan tüm ayrıntılar

Uygun Fiyatlı iPhone Tarih Oluyor: Hayaller Suya Düştü!

Apple’a yakın kaynaklar, yeni modelin gecikmesinin sebeplerine dair ayrıntılı bir açıklama yapmadı. Ancak, şirketin cihazın tasarımında ve teknik özelliklerinde değişiklikler yapmak için daha fazla zamana ihtiyaç duyduğu düşünülüyor. Bazı kaynaklara göre ise ortaya çıkan çip krizi, iPhon­e SE serisinin ertelenmesine sebep oldu. İddialara göre, iPhone sE modeli 2025 yılında da gelmeyebilir. Apple’ın her iki yılda bir piyasaya sürdüğü Apple SE 4 modeli, ne yazık ki bir süre üretilemeyebilir. Fakat yeni model hakkında ortaya çıkan birçok detay olduğu için, bazı kaynaklara göre hala 2024 ve 2025 yılları işaret ediliyor.

Uygun Fiyatlı iPhone

Ph­one SE serisinin beklenen gecikmesi, Türkiye’deki tüketicilerin diğer alternatiflere yönelme ihtimalini artırabilir. Ancak, Apple’ın sadık hayranları, şirketin sunduğu kullanıcı deneyimi ve uzun süreli yazılım desteği nedeniyle hâlâ markaya sadık kalmayı tercih edebilirler. Apple hayranları şu anda, 2025 yılında piyasaya sürülecek olan iPhone SE modelinin heyecanını yaşamak için sabırsızlanıyor. Her yeni modelle birlikte beklenen yenilikler ve geliştirmeler, tüketicilerin beklentilerini karşılamak için Apple’a büyük bir sorumluluk yüklüyor. Gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Tesla Reklam Vermeye Başlıyor | Şirket Tarihinde Bir İlk