Valheim Üç Milyon Satış Sayısına Üç Haftada Ulaştı

Valheim yakaladığı büyük popülarite sonucu üç milyon satış sayısına sadece üç haftada ulaştı. Birçok büyük markanın karşısında bu hayatta kalma oyunu Steam tarihinin en büyüğü haline gelme yolunda.

Geçen haftalarda Valheim ismini kesinlikle duymuşsunuzdur. Valheim, Viking diyarında geçiyor ve Co-op bir hayatta kalma oyunu. Üstelik söz konusu oyun hiçbir büyük tanıtım kampanyasına konu olmadan bir anda ortaya çıktı. Hatta bu başarı yalnızca benzeri oyunlarla karşılaştırılınca fark edilmiyor. Kısacası bu oyun, güncel durumda Steam’in tüm zamanların en hızlı çıkışını yapan oyunu.

Oyunun erken erişim sürümünün çıkışının üzerinden üç hafta geçmedi. Geliştirici firma Iron Gate yaptığı açıklamada çarpıcı bir istatistiği bizlerle paylaştı. Açıklamada “Bu şubat gerçekten vahşiydi” ifadesi yer aldı. “Üç haftadan az bir sürede başka bir mihenk taşını daha aştık. Valheim şimdilik üç milyondan fazla Viking Yggdrasi’in 10. dünyasında hayatta kalma mücadelesi veriyor ya da ölüyor (muhtemelen bir ağaç yüzünden).” açıklamasını yaptı.

Ağaç şakasının hikayesi oldukça ilginç. Birçok hayatta kalma oyunundaki gibi bunda da ağaç kesmeniz elzem. Ancak Valheim’daki ağaçlar düşerken tıpkı gerçek hayattaki gibi iyi hesap yapmalısınız. Yüzlerce kilo ağırlığındaki ağacı oyunda üstünüze düşürürseniz muhtemelen ölüyorsunuz. 

Valheim üç milyon satış ile birlikte başka birçok rekoru kırdı!

Firmanın yapıtğı açıklamada birçok rekoru kırdıklarını duyurdu. Verilen rakamlar ise şöyle:

  • 60 binden fazla “Son Derece Olumlu” inceleme
  • Steam’in tüm zamanların en iyi puanına sahip 250 oyun listesine girdi. (En son 78. sıradaydı)
  • Şu anda Twitch’te en çok izlenen 7. oyun ve CS: GO, Dota 2, Minecraft ve Rust’ın önünde.
  • 20 milyon saatin üzerinde izlendi.

Oyuna olan talebin azalacağı da yok. Oyun 24 saat içinde 390 bin anlık oyuncu sayısına da ulaştı. Oyunun başarısının sırrı her ne olursa olsun tabii ki en önemli sebep iyi bir oyun olması. Bunun sebebi ise hayatta kalma oyunlarında rutin haline gelen birçok sistemi değiştirmesi.

İlk olarak, oyunun grafiklerinin düşük kalite ama hoş bir görüntüsü var. Bu görüntüler yüksek kalite ışık ve seslerle desteklendiğinde atmosfer kesinlikle sizi oyuna çekiyor. Bu oyundaki başka bir güzel yan ise ölümün bir ceza olmaktan çıkması. Oyunda başlangıçta pek fazla bir tehdit yok gibidir ama tehlikeli bölgelerde ise sizi yüksek riskler bekler. Açlık ve susuzluk gibi şeyler ölçülü değildir. Bu yüzden biraz daha gerçekçi hayatta kalma öngörüleri geliştirmelisiniz. Kısacası gerçekteki gibi rutinler geliştirmelisiniz…

Siz değerli okurlarımızın da Valheim hakkındaki düşüncelerini merak ediyoruz. Bu yüzden, yorumlar kısmında oyun hakkındaki görüşlerinizi paylaşırsanız seviniriz. İyi oyunlar…

Diğer haberler:

>> Valheim Steam üzerinde rekorlara koşuyor. Bu oyunu 2 Haftada 2 Milyon kişi indirdi

>> Steam Kandırmaya Yönelik İsme Sahip Geliştiriciyi Attı